HTC Desire S ve HTC Desire Karşılaştırması

Konusu 'HTC' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  HTC'nin duyurusunu yaptığı Desire S ile piyasada bulunan Desire'ın teknik özellikleriyle ilgili küçük bir karşılaştırma;

  İşlemci ve bellek
  HTC'nin piyasada bulunan Desire modelinde Qualcomm'un QSD8250 kodunu taşıyan 1 Ghz işlem hızına sahip 576 MB sistem belleğine sahip işlemcisi yer alıyor. HTC'nin duyurusunu yaptığı Desire S'te ise Qualcomm'un MSM8255 kodlu yine 1 Ghz'lik işlemcisi yer alıyor. Desire S'te sistem belleği ise 768 MB olarak belirlenmiş. İşlem hızları aynı olan iki modelin arasındaki farkların sistem belleği ve GPU performansı konusunda ortaya çıkacağı kesin gibi görünüyor.

  Depolama
  HTC Desire'da kullanıcıların hizmetine 512 MB bellek ve 32 GB'a kadar destek sunan MicroSD desteği sunarken, bu rakam Desire S'te 1.1 GB + MicroSD olarak yükseltilmiş.

  İşletim sistemi
  Android 2.1 işletim sistemiyle piyasaya giren HTC Desire, şu anda yoluna 2.2 Froyo ile devam ediyor. (Custom ROM'lar sayesinde 2.3'e yükseltilebiliyor) HTC'nin yeni telefonu Desire S ise kullanıcılara Android 2.3 işletim sistemiyle sunulacak.

  Kamera
  HTC'nin piyasaya süreceği Desire S modeli kullanıcılar otomatik odaklanma ve LED flaş destekli 5 megapiksellik kamera ve görüntülü görüşme için VGA çözünürlüğünde ön kamera sunarken, emektar olarak nitelendirilebilecek Desire modelinde sadece arka tarafa otomatik odaklanma ve LED flaş destekli 5 megapiksellik kamera bulunuyor.

  Ekran boyutu ve çözünürlük
  HTC hem Desire'da hem de Desire S modelinde 3.7 inç'lik 480x800 çözünürlüklü AMOLED ekran kullanıyor.

  HTC'nin piyasaya sunacağı Desire S modeli bazı yönleriyle Desire'a karşı üstünlük kuruyor ama görünürde hali hazırda Desire sahibi olan kullanıcıları telefonlarını değiştirmeye zorlayacak yenilikler yok dersek yanlış olmaz. HTC Desire S'i tecih ettirecek en büyük farklılık görüntülü görüşme teknolojisini kullanacak olanların ihtiyacına yarayacak olan ön kamera gibi görünüyor.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Aslında öyle yeni çift çekirdekler falan yerine desire in biraz düzeltilmiş hali olmuş ve bence baya güzel olmuş. Yeni telefonlara gereksiz yüksek işlemcileri için para vereceğime bunu alırım hem ucuz da olur.
   
 3. EmRe Well-Known Member

  bu sona eklenen -S- harfi moda oldu iyice :)
   
 4. EmRe Well-Known Member

  İlk çıkan HTC Desire'ler amoleddir. Ondan sonraki çıkan sürümler ise amoled üretiminin azlığından dolayı SLCD çıkmıştır. Amoled ve SLCD taşıyan Desire'ler mevcuttur.
   
 5. BaRıŞ Well-Known Member

  Arkadaşlar ben her ikisinide kullandım şimdi desire s kullanıyorum ikiside güzel iyi ancak size en belirgin 3 farkını söyleyeyim ben desire nin şarjı az gidiyor yarım gün giderken desire s 1 gün gidiyor. Diğer farkda internet hızı desire s çok daha hızlı gerçekten mpbs sinden belli zaten diğer özellik ise önündeki kamerası olması başka farkı yok tabi birazda küçük yapmışlar güzel olmuş bence.
   

Sayfayı Paylaş