Htc Desire 2.3 Güncellemesi Yayınlandı

Konusu 'HTC' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  HTC’nin Desire modeli için sözünü verdiği Android 2.3 Gingerbread güncellemesi yayınlandı. Ancak bu güncelleme HTC’den alıştığımız şekilde kablosuz bağlantı üzerinden alınmıyor. Desire’ın yaşadığı bellek kısıtlamaları nedeniyle HTC ilk önce bu güncellemeyi iptal etmiş, ancak daha sonra Desire sahiplerinden gelen şikayetler nedeniyle fikrini değiştirmişti.

  Gingerbread ROM’u bazı HTC uygulamalarını, resmi Facebook uygulamasını ve hatta varsayılanların dışındaki duvarkağıdı seçeneklerini bünyesinde barındırmıyor. HTC eksik uygulama ve duvarkağıtlarını ayrıca dağıtıyor olacak, bunun yanında Facebook uygulamasını da Android Market’ten indirmek mümkün olacak. Güncellemenin sonrasında operatör özelleştirmeleri de silinecek, bu noktada HTC güncelleme sonrasında SMS ve MMS işlevlerinin düzgün çalışmayabileceğini söylüyor. Tahmin ediyoruz ki, HTC’nin mühendisleri Gingerbread’e daha fazla yer yaratmak adına önceden yüklenmiş bu ayarları bile silmişler.

  Bu gibi nedenlerden dolayı, HTC bu güncellemenin uzman kullanıcılar için çıktığını, hatta şu anda hâla geliştirme aşamasında olduğunu ve genel kullanım için müsait olmadığını belirtiyor. Şirket, microSD karttaki verilerin korunacağını, ancak diğer uygulama ve verilerin güncelleme işlevi sırasında kaybedilme ihtimâlinin bulunduğu konusunda da uyarıda bulunuyor.

  Eğer tüm riskleri göze alıyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı takip ederek HTC Desire Gingerbread güncellemesini indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Sonuçları bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

  Welcome to HTCdev
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Arkadaşlar htcdev.com adından da anlaşılacağı gibi genel kullanıcılar için değil, gelistiriciler için bu. Adamlar da yazmis zaten umumi kullanim icin degildir diye. Dedigim gibi bu gelistiriciler icin, sizler, bizler icin degil.

  2.3 versiyonu umumi kullanıma açıldığında, diğer güncellemeler gibi OTA yoluyla geleceğini tahmin ediyorum.
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  Android 2.3 (Gingerbread) Upgrade for HTC Desire için htcdev.com adresinde indirdim kurdum şuan kullanmaktayım gayet hızlandı tel ama sense 3.0 yok olmaması şuanda benim için önemli diil biraz kullanalım bakalım.
   
 4. BaRıŞ Well-Known Member

  Arkadaşlar ben bugün kurdum ve gayet memnunum tek sorun ingilizce olması. Fakat az çok ingilizce bilen kişi için bu sorun olmaz. Ayrıca telefon farkedilecek derecede hızlandı. Sanki wifi de daha iyi çekiyor.
   

Sayfayı Paylaş