Hondanın hibridli süper sporcusu Honda CR-Z

Konusu 'Honda' forumundadır ve OrKuN tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Japon otomobil üreticisi Honda, yeni spor otomobili CR-Z’in tanıtımını Detroit Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi. Benzin ve elektrikli motor kombinasyonunu 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile birleştiren otomobil tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Honda CR-Z, kullandığı hibrid motor ile 6 ileri manuel vites tipi bir arada olması itibariyle bu iki birleşimin “dünyada ilk” olma ünvanını elinde bulunduruyor. 2010 yılının Mart ayında, Cenevre Uluslararası Motor Show’da Avrupa versiyonunun lansmanı yapılacak CR-Z’nin hibrid sisteminin gücü ve torku ile birleştirilerek 1.5 litrelik motor, toplamda 124 beygir ve 174 Nm torkluk bir güç üretiyor. 1.8-litrelik Civic ile aynı olan zirve tork değeri, 117 g/km ile 35 g/km daha düşük CO2 emisyonlarına sahip.

  2+2 oturma planı
  Otomobilin Avrupa versiyonu geniş ön farlarının alt çizgisini vurgulayan sekiz LED’e sahip gündüz farlarını barındırıyor. CR-Z’nin iç mekanı da oldukça efektif tasarlanarak 2+2 oturma planına olanak sağlıyor. Arka koltuklar tek dokunuşla yatırılarak gerektiğinde bagaj kapasitesi artırılabiliyor.

  İlk olarak memleketi Japonya’da Şubat ayında satışa çıkacak olan yeni Honda CR-Z’in Avrupa satışları 2010 yılının ortalarında başlayacak. Türkiye pazarına girişinin takip eden yılda başlaması için ise çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  13.01.2010, Çarşamba
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş