Honda nın hibrit araç satışı 300 bin adede ulaştı

Konusu 'Honda' forumundadır ve OrKuN tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Honda,
  Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın ana pazarları da dahil olmak üzere dünyanın yaklaşık 40 ülkesinde hibrit modellerini satıyor. Honda, Ocak 2009 sonu itibariyle hibrit modellerinin dünya çapındaki toplam satışının 300 bin adedi geçtiğini duyurdu. Honda, ilk seri üretim hibrit aracı olan Insight’ı 1999 yılında tanıttı ve bu devrim yaratan Coupe modelini takiben, 4 kapılı Civic IMA ve Civic Hybrid’i piyasaya sürdü.

  [​IMG]

  Honda yakın zamanda, hafif ve uygun fiyatta yakıt ekonomisi sağlayan kompakt hibrit sistemine sahip beş kapılı hatchback modeli yeni Insight’ı piyasaya sürecek. Şubat ayında Japonya’da yeni Honda Insight’ın satışına başlandı ve satışların Mart ve Nisan aylarından itibaren sırasıyla Avrupa ve Kuzey Amerika’da başlanması planlanıyor. Honda yıllık satış hedeflerini Japonya’da yaklaşık 60 bin, Avrupa’da 30 bin’den fazla ve Kuzey Amerika’da ise yaklaşık 100 bin adet olacak şekilde planladı. Yıllık toplam satış hedefi ise yaklaşık 200 bin olarak belirlendi.

  Honda ayrıca 2010 yılında, hibrit araçların pazara geniş çapta yayılmasını sağlamak amacıyla, CR-Z konsept modeline dayalı, yeni bir spor hibrit aracının piyasaya sürülmesi ile birlikte hibrit model serisini gelişletecek.
  20.02.2009, Cuma
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  walla birileri şu işe el atsa iyi olacak bu benzin bizi mahvetti 4 lira olur bı hızla arabaya binemez olduk ben böyle hükümetin dicem :)
   

Sayfayı Paylaş