Honda Insight Hybrid Detroit Motor Show

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Honda Insight Hybrid, Detroit Motor Show’da Dünya Prömiyerini Gerçekleştiriyor
  Honda, Ocak 2009’da Detroit Motor Show’da dünya prömiyerini yapacağı yeni 2010 model Insight’ın Amerikan versiyonuna ait ilk görüntüleri sundu.

  [​IMG]

  Honda’nın yeni hibrid modelinin Amerikan versiyonunun görüntüsü, ilk kez Ekim 2008’de Paris’te vitrine çıkmış olan Insight Konsept’ten aerodinamik olarak esinlenilerek, nasıl atletik yapılı bir modele dönüştüğünü gözler önüne seriyor. Beş kişilik oturma kapasitesine sahip olan beş kapılı Insight, Honda’nın IMA hibrid sisteminin daha kompakt ve daha hafif bir versiyonu ile donatıldı. Yeni Insight önümüzdeki ilkbaharda satışa sunulacak.
  Dünyada yıllık 200 bin adet satışa ulaşması beklenen Insight’da, Ekolojik Sürüş Destek Sistemi adı verilen interaktif, sürücü-odaklı yeni bir yakıt ekonomisi geliştirme teknolojisi kullanılacak. Yeni geribildirim sistemi, sürücüye sürüş performansı hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayacak ve bu sayede sürücünün yakıt tüketimini ve karbondioksit emisyonunu düşürebilmesine yardımcı olacak.

  Daha temiz ve daha fazla yakıt tasarrufuna sahip ürünlerin lideri olan Honda, ilk düşük emisyonlu benzinli aracı, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya ilk petrol-elektrik hibrid otomobili ve ilk EPA-sertifikalı hidrojen yakıt hücreli araç olan, FCX’i kullanıma sundu. 2007’de, Honda, Duyarlı Bilim İnsanları Birliği’nce, üst üste dördüncü kez “En Yeşil Otomobil Üreticisi” ünvanına layık görüldü.
  04.12.2008, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş