Hollanda Yöresel Kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. RüzGaR Super Moderator

Yöresel Hollanda kıyafetleri resimleri
    Hollanda kıyafetleri yöresel giysileri, Hollanda yöresel kıyafetleri nelerdir, geleneksel Hollanda kıyafetleri elbiseleri

Hollanda Geleneksel Kostümleri
    Günümüzde, Hollandalılar Avrupa'daki diğer insanların giydiği kıyafetleri aynı tür giyerler. Ancak, tüm büyük ülkeler gibi, insanlar diğer ülkelerde giyilen farklı olup giysiler giyerdi. Bugün bu geleneksel kostüm, ya da bazen ulusal kostüm olarak adlandırılır ve nadiren düzenli olarak giyilir. Hollanda Her alan kendi kostümü vardı, aslında birçok geleneksel Hollanda kıyafetleri vardır ki.

Geleneksel Hollanda kostüm en çok bilinen parçası tahta takunyalar olduğunu. Uzun zaman önce, sadece çok zengin insanlar deri ayakkabı parası olabilir, ve bu yüzden sıradan insanların ahşap ayakkabı giydi. Takunya şekli geldikleri Hollanda hangi alana göre farklı oldu. Onlar gumboots daha giymek ucuz ve kolay olduğu gibi, bugün kırsal alanda çalışan bazı insanlar hala, zaman zaman giyerim. Ancak, bugün yapılan tahta terlik binlerce en Hollanda onların yolculuğun bir hatıra isteyen turistlere satılmaktadır.

Birkaç kişi düzenli olarak geleneksel kostüm giymek, ama turist ziyaret yerlerde çalışan insanlar. Bazı yaşlı insanlar bazen geleneksel kostüm giyen görülebilir. Böyle düğün ve fuar gibi ülke köylerde, özel durumlarda, bazı insanlar geleneksel kostüm giymek.

Temel olarak, kadınlar için geleneksel kostüm uzun bir etek ve bir önlük ve belki de bir şal veya omuz süslemeleri ile bir bluz oluşuyordu. Şapka alanına göre değişmektedir.

Böyle daha iyi kumaş, dantel, mücevher gibi özel gün ve Pazar günleri için kostüm değişiklikleri vardı. Bir kadın deri ayakkabı parası olabilir yaparsa, o özel kostümü ile bunların giyecek, ve o günlük giyim için tahta ayakkabı giyecek.

Kostüm alanına göre değişecektir: Bazı yerlerde, bayan etekleri şeritli olacak ve bunlar kısa kollu ve boyun işlemeli atkısı ile bir ceket giymek olacaktır.

Erkekler temel geleneksel kostüm ön kare flep üzerine gümüş düğmeler genellikle geniş yünlü pantolon olduğunu. Onlar bir gömlek, ceket ve şapka giyecek. Yine, insanın özellikle şapka şeklinde, geldiği bölgeye göre farklılıklar bulunmuştur.

Sayfayı Paylaş