Hızlı Zayıflama Hızlı Zayıflamanın Yolları

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Nysa tarafından 13 Nisan 2018 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Kalıcı ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

  1-) Yüksek kalorili içecekleri derhal bırakın: Günlük aldığınız şekerli ve yüksek kalorili içecekleri keserek kalori alımınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Su, maden suyu ya da yeşil çay gibi içeceklere ağırlık vermeniz metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Özellikle yeşil çay en güçlü metabolizma hızlandırıcılarından birisidir. Vücuttaki kaloriyi yakmanızı kolaylaştırarak hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

  2-) Az ve sık sık yemek yiyin: Bir seferde fazla yemek tüketiminden kaçının: Günde üç öğün yemek yemek yerine 6-8 defa az miktarlarda yemek yemeniz metabolizmanızı hızlandıracak ve sizi daha sağlıklı kılacaktır.

  3-) Kendinizi çok fazla aç bırakmayın: Uzun süre aç kalmanız enerji ihtiyacınızı karşılamak için kaslarınızı yorgun düşürecektir. Bu da daha az kalorinin tüketilmesine ve depolanan yağlarınızın hayatta kalma alarmı doğrultusunda korunmasını neden olacaktır. Yapılması gerekn şey; yeterli ve dengeli beslenip yediklerinizi diyet yardımıyla yakma yoluna gitmektir.

  4-) Karbonhidratlara dikkat edin: Karbonhidratları egzersiz zamanlarına tüketmeye dikkat edin. Günlük karbonhidrat ihtiyacınızı lifli besinlerden karşılayın. Bisküvi, kek ve çikolata gibi şekerli ve nişastalı karbonhidratlardan kaçının.

  5-) Düzenli olarak egzersiz yapın: Düzenli egzersiz yapmak sadece egzersiz yaparken değil egzersizden sonra da kalori yakmanızı sağlar. Kaslarınızın güçlenmesi daha fazla kalori yakmak anlamına geleceğinden ağırlık kaldırma çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

  6-) Kendinize gerçekçi hedefler belirleyin: Zayıflama - kilo verme yolundan kendinize gerçekçi hedefler belirlemeniz zayıflama sürecinde sizi motive eder ve bunun sürekliliğini sağlar. Kilo verme yolundan kendinize öncelikle hedefler belirleyin ve bunları gerçekleştirmek için çaba gösterin. Hedeflediğiniz kiloya ulaştığınızda nasıl görüneceğinizi hayal edin.

  7-) Yeterli miktarda sıvı alın: Su, vücudun yağ hücrelerinin yakılması sırasında meydana gelen toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Gün içerisinde bol bol su için.

  8.) Her öğünde protein alın: Her öğünde yeterli derecede protein aldığınızdan emin olun. Protein kaslarınızı muhafaza etmenizi sağlar ve bu da daha fazla kalori tüketmeniz anlamına gelir.

  Kaynak: Net'ten alıntıdır.
   


Sayfayı Paylaş