Hızlı Kilo Almanın Yolları

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Nysa tarafından 13 Haziran 2018 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Kilo Almak İsteyenler İçin Öneriler

  Metabolizmanın akşam saatlerinde daha yavaş çalıştığından dolayı akşamları daha sık yemek yiyiniz; Özellikle akşam yemeklerine özen gösteriniz.Kalori değeri yüksek yiyeceklerden tüketiniz,mesela normalde günlük kalori ihtiyacınız 3000 ise Siz bunu 4000'ne çıkardığınız zamanda fazla olan bu kaloriler kiloya dönüşecektir. Ondan dolayı akşam yemelerine daha çok önem veriniz.

  Sıvı olarak kalorileri almak daha etkili ve kolay olmaktadır. Çünkü katı gıda alımı bazen zor olabilmektedir. Bu nedenle doktorunuza danışarak eczanelerde satılan kilo aldırıcı karbonhidratlı tozlar sizlerin kilo almanızı sağlayacaktır.

  Sık sık egzersiz yapın,egzersiz yapmanın kilo alımındaki faydası ise iştahı açması yönündedir. Bundan dolayı düzenli aralıklarla egzersizler yaparsanız iştahınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

  Bitkisel tedavilerden yarar görebilirsiniz. Yine doktorunuza danışarak bitkisel ürünler kullanabilirsiniz, bunlar kilo aldırmaktan ziyade iştah açmak yönünden size etki edeceklerdir.

  Kalorisi yüksek meyveleri tüketiniz; 100 gram hindistan cevizi 600 kalori,100 gram badem 600 kalori, 100 gram üzüm pekmezi 290 kalori, yani kısaca bol bol meyve tüketiniz bu sizin daha sağlıklı kilolar almanızı sağlayacaktır.

  Sık sık Et ürünleri tüketiniz;et ve balık ürünlerinde bulunan yüksek protein ve kalori oranı sizlerin kilo almanıza yardımcı olacaktır, yanlız kırmızı et tüketirken aşırı yağlı yemeklerden uzak durmanızı hatırlatmak isteriz çünkü bunlar sizin ileride damar hastalıklarına sebep olabilmektedir.

  Sigara ve Stress'den uzak durun; sigara ve stres belki ikiside birbirini tamamlayan elemanlar gibi görünse de bizler için iki büyük düşman demeklerdir. Kilo almak istiyorsanız kesinlikle sigarayı bırakmalısınız ve stres'li ortamlarda da bulunmamalısınız.

  Aşırı ağır fiziksel aktivitelerden kaçınınız; vücudunuzda ciddi kalori kaybına neden olabilecek türden aktivitelerden uzak durunuz,bu tamamen durdurun anlamına gelmemektedir. Yalnızca aşırı yapmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

  Proteinden zengin besinlere ağırlık veriniz; Et ,yumurta,balık,soya,tavuk gibi protein oranı yüksek olan besinleri sık sık tüketiniz. Yalnızca bir konuda uyarıda bulunmak istiyoruz bazı insanların vücut geliştirmek için kullandığı protein tozlarını pek sağlıklı bulmamaktayız. Bunların ileride kısırlığa neden olabileceği yönünde ciddi araştırmalar mevcuttur.

  Hızlı kilo alma isteği genellikle başarısızlıkla sonlanmaktadır. Sizlerin hızlı kilo almanızdan ziyade, etkili ve kalıcı bir ideal kiloya ulaşmanız çok önemlidir.

  Kaynak: Net'ten alıntıdır.
   


Sayfayı Paylaş