Hızlı internet için uydu satın almak...

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 6 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Hızlı interneti her yere ulaştırmak için uydu satın almak... Bunu yapanlar gerçekten var!
  Üçüncü dünya ülkelerine hızlı interneti sağlamak için değişik bir proje başlatıldı. Batmış firma Terrestar'dan 150 bin dolar karşılığında Terrestar-1 uydusunu satın almak isteyen ve bu uyduyu interneti kötü olan ülkelere yönlendirmek isteyen gönüllülerin niyeti iyi ancak hesaba katmadıkları birkaç detay var.

  Buy This Satellite(Bu uyduyu satın alın) gönülleri şimdiden 15 bin dolar toplamış durumda ancak, TerreStar tamamen battığında uydu EchoStar'ın himayesine geçecek ve söylemeliyiz ki EchoStar'dan 150 bin dolara bir uydu satın alacak olmak kulağa çok iyimser geliyor.

  Paranın toplanıldığını ve uydunun satın alındığını düşünelim. Yörüngedeki uydularda çok kısıtlı miktarda yakıt bulunuyor ve uydular bu yakıtı diğer kullanılmayan çöp uydulardan kaçmak ve yörüngeye tekrar oturmak için kullanıyorlar. Bu yüzden uyduyu alıp istenilen bölgeye yönlendirmek yakıt ikmali yapmadan oldukça güç.

  Buy This Satellite, uydudan sinyalleri alıp internetin dağıtılmasını
  kendi inşaa ettikleri düşük bütçeli ağ ile yapacaklarını söylüyorlar. Birçok eksik yanı olsa da projenin en azından düşünülmesi umut verici, ne diyelim umarız başarılı olurlar.</I></U>
   


Sayfayı Paylaş