Hızlı Geçiş Sistemi Cezası Nedir

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Hızlı Geçiş Sistemi Cezası Son Durum Nedir
  Hızlı Geçiş Sistemi Ceza Uygulaması Hakkında Bilgilendirme

  Hızlı Geçis Sistemi Cezası olarak ilk duyurulan 30 TL altı karaliste uygulaması kaldırılarak cezai işlemde en son durum aşaığıdaki gibidir;

  Kart bakiyeleri ile ilgili olarak HGS abonelerine gerektiğinde bilgilendirme-uyarı mesajları gönderileceği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

  "Ücret hesap tablolarında yer alan liste uygulamaları hizmet içi uygulamalar olup, yalnızca bakiye durumlarının takibi ve sürücülerin bilgilendirilmesine yönelik olacaktır. Geçişe yeterli bakiyesi olan herkes HGS hizmetinden yararlanabilecek, bu listelerde yer alan hiçbir kimseye cezai işlem uygulanması söz konusu değildir. HGS gişelerinden ilk etiket/kart alımlarında hesaba en az yatırılması gereken ücretler de yarıya indirilmiş olup, araçların sınıf ve cinsine göre aşağıdaki şekilde yeniden belirlenmiştir.

  1. Sınıf 30 lira, 2. Sınıf 37 lira, 3. Sınıf 53 lira, 4. Sınıf 67,50 lira, 5. Sınıf 81,50 lira.

  Kart bakiyesinin geçiş ücretini karşılamadığı durumlarda HGS abonelerine, geçişten sonra 7 gün içerisinde hesaplarına para yatırmaları durumunda cezai işlem uygulanmayacaktır. Ayrıca HGS abonesi olmadığı halde HGS gişelerinden geçiş yapan sürücülerde 7 gün içerisinde abone oldukları takdirde herhangi bir cezai işleme tabi tutulmayacaklardır."

  CNBC-E-DHA
   


Sayfayı Paylaş