Hipnoz Nasıl Yapılır

Konusu 'Nasıl Yapılır?' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Hızlı Hipnoz ve Telefonda Hipnoz Nasıl Yapılır?

  Hipnoz sanıldığının aksine uyku değil belki hedeflenen amaca odaklanmış bir uyanıklık halidir. Hipnoz litetatüründe 4 dakikanın altındaki hipnoz indüksiyonlarına ‘Rapid Induction’ (Hızlı hipnoz) 1 dakikanın altındaki hipnoz indüksiyonlarına ise ‘Instant Hypnosis’ (Ani hipnoz) denir.

  Kişinin dikkati belirli bir noktaya toplanır, bir noktaya baktırmak, nefes teknikleri kullanmak ya da sayı saydırmak hipnozda kullanılan tekniklerden bazılarıdır. Kişi hipnoza girerken bazı telkinler verilir. Bu genelde televizyon filmlerinde gördüğümüz şekliyle şimdi uyuyacaksın ve kendini çok rahat bir yerde hissedeceksin diye başlayan bir cümle olur. Yada sabit bir noktaya bakarak birazdan göz kapakların kapanacak ve dinlendirici bir hipnoza gireceksin denilebilir

  Bu şekilde hipnoz etkisine giren kişinin hipnozdan çıkmasıda yine aynı yöntemlerle olacaktır. Siz söylediğiniz takdirde hipnozdan çıkar. Unutmamak gerekir ki her işte olduğu gibi hipnozda da eğitim şarttır. Bilinçsiz bir şekilde hipnoz yapmaya çalışmayın.

  Telefonda Hipnoz: Bu yazıma ek olarak son günlerde epey konuşulan telefonda hipnoz konusundan kısaca bahsedeceğim, zira bu konuda çok soru geliyor.

  Telefonda hipnoz yapanlar bir kaç teknik kullanırlar;

  1) Otoriter konuşurlar,

  2) Ses tonları heybetli kişileri kullanırlar, (Rutkay Aziz, Kenan Işık gibi)

  3) Çok hızlı konuşurlar ve böylelikle sizin mantıklı düşünme yeteneğinizi bloke ederler.

  4) Sürekli soru sorarlar, çünkü soran kişi sorgulayandır ve bir kere sorgulayan moduna geçince karşı taraf kendini teslim etmeye başlar.

  5) Evet diyeceğiniz sorular sorarlar. Siz evet dedikçe, bir sonraki soruya evet deme ihtimaliniz de artar. Böylelikle size ufak işler yaptırıp büyük işlere doğru ilerlerler.

  Telefonda Hipnoz’dan Nasıl Korunuruz?
  Dinlemeyin ve kapatın. En yakın polis karakolonu arayıp bilgi verin. Ne kadar çok dinlerseniz tuzağa düşme ihtimaliniz o kadar artar.
   


Sayfayı Paylaş