Hintlilere özel 2 bin 500 $'lık araç

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve ot-gu tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Renault Nissan İttifakı ve Bajaj Auto, Hintlilere özel "ULC" kod isimli satış fiyatı 2 bin 500 dolardan başlayacak yeni bir model araç üretecek..

  [​IMG]


  Renault'tan yapılan açıklamada, iki tekerlekli taşıtlar ve hafif ticari araçlar üreten, Güney Asya, Afrika, Orta ve Latin Amerika'da yerleşik Bajaj Auto'nun Genel Müdürü Rajiv Bajaj ile Renault Başkanı Carlos Ghosn, satış fiyatı 2 bin 500 dolardan başlayacak olan ULC isimli yeni bir modeli geliştirmeye, üretmeye ve satışa sunmaya yönelik bir ortak girişim kurduklarını açıkladı.

  Bu yeni şirketin hisselerinin yüzde 50'si Bajaj Auto'ya, yüzde 25'i Renault'a ve yüzde 25'i Nissan'a ait olacak.

  Hint pazarı için tasarlanan ULC modelinin Hindistan'ın Chakan kentinde (Maharashtra Eyaleti) bu amaçla kurulan bir fabrikada üretileceği belirtilirken, başlangıçta öngörülen yıllık üretim kapasitesinin 400 bin adet olacağı bildirildi.

  Satışların öncelikli pazar Hindistan'da 2011 yılında başlayacağı ve dünyanın diğer gelişmekte olan pazarlarındaki büyüme potansiyelleri değerlendirileceği ifade edilirken, yapılan fizibilite etüdüne uygun olarak ürünün ortak geliştirilmesi kararlaştırıldığı ve projenin saptanan performans ve maliyet hedeflerine uygun şekilde yürütüldüğü belirtildi.

  13.05.2008, Salı
   


Sayfayı Paylaş