Himalaya Tuzunun Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Himalaya Tuzunun Faydaları
  Himalaya tuzu 200 milyon yılda oluşmuştur. İçerisinde 84 tane mineral olduğu kanıtlanmıştır. Sağlıklı bir yaşam için, doğru su (ph dengesi olan), doğru tuz ,temiz hava ve doğru beslenmek şarttır. Sağlıklı ya da hasta olan herkes bu tuzu kullanmalı, diğer tuzu hayatından çıkarmalıdır. Tadı normal tuz tadındandaha keskindir.

  Faydaları
  Damarlarda sertleşme yapmaz.
  Kalp, damar, tansiyon ve böbrek hastaları rahatlıkla kullanabilirler.

  Uyarı: Bu tuzlu su karışımını içtikten sonra, ilk etapta tansiyon yükselmesi olabilir. Vücut buna alışıtıktan sonra tansiyon ve şekeriniz normale dönecektir.

  Himalaya Tuzu Nasıl Kullanılır? Yumruk büyüklüğündeki bir himalaya tuzunu yarım bardak suyun içinde erimeye bırkatığınızda, yaklaşık bir haftada eriyor. Ona göre hazırlık yapın.ardından istediğiniz yerde bu tuzlu suyu kullanabilirsiniz.

  Uyarı: Bu tuz kaynatıldığında mineralleri kaybolur. Bu nedenle yemeğe kullanmak istediğinizde, yemeği ocaktan indirdikten sonra bu tuzlu suyu ilave edin. Böylece içindeki mineraller kaybolmaz.turkeyarena.com Sahtelerinden ayırt etmenin en kolay yolu tadının çok keskin oluşudur. Himalaya tuzu bulamıyorsanız çankırı tuzu da kullanbilirsiniz.

  Himalaya Tuzu Kürü
  Bir parça tuzu yarım bardak suyun içinde erimeye bırakın.(4-5 gün içinde ancak erir) bu sudan 1 tatlı kaşığı 1 çay bardağı suya katıp için. sabah akşam içildiğinde
  • Cildi güzelleştirir ve pürüzsüz hale getirir.
  • Dolaşımı hızlandırı.
  • Ayakları üşüyen kişilerde de olumlu etkiler yapar.
  • Gözlerde oluşan kanlanmaya faydalı olur.
  • Hazımsızlığı giderir.
  [​IMG]
   


 2. Berra Well-Known Member

  himalaya tuzunu nereden bulabiliriz
   
 3. elif Moderator

  aktarlardan alabilirsiniz yada internet üzerinden sipariş verebilirsiniz
   

Sayfayı Paylaş