Hibrid otolar liderliği alıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Hibrid otolar liderliği alıyor,
  Benzin sarfiyatını azaltarak çevreye daha az veren hibrid otolar liderliği ele geçiriyor.Hem elektrik hem de benzin ile çalışan hibrid araçlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Japonya'da açıklanan haziran ayı otomobil satışlarında Toyota ve Honda'ya ait hibrid modeller en çok satılan ilk dört otomobil arasında yer aldı.

  [​IMG]

  Sıralamada, Toyota'nın mayıs ayında yenilenen hibrid Prius modelinin haziran ayı satışları, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 258 artıp, 22 bin 292 adet ile birinciliğe oturdu.Aynı şekilde, Prius'a rakip olan ve Honda tarafından üretilen bir diğer hibrid model Insight ise sıralamada dördüncü oldu.

  Bu rakamlar ile haziran ayında üçüncü kez üst üste bir hibrid otomobil listede liderliği yakalamış oldu. Hibrid otomobillerin çok satmasında nisan ayında getirilen teşviklerin etkili olduğu belirtiliyor.
  Her ne kadar, Prius tipi araçların, Toyota'nın daha fazla gelir getiren Corolla serisinin satışlarında azalmaya yol açacağı uyarısı yapılsa da, Toyota'nın pazar payını artırmasında katkıda bulunuyor. Rakamlar, Toyota'nın, Japonya'daki haziran ayı toplam satışlarının geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 11.4 düştüğünü de gösterdi.
  06.07.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş