Hentbol Eğitsel Oyunlar

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Okul Öncesi Hentbol Eğitsel Oyunları

  Ver Elini Eğitsel
  OYUNUN ADI:Ver Elini
  OYUNUN YERİ: Salon veya Bahçe
  OYUNUN SÜRESİ:5-6 dakika
  OYUNUN SEVİYESİ:10-12 yaş ve üzeri

  OYUNCU SAYISI: Bir sınıf

  OYUNUN AMACI VE EĞİTSEL DEĞERİ: Oyuncuların Çabukluluğunu Geliştirir
  egitseloyun

  OYUNUN AÇIKLAMASI: Oyunculardan bir ebe seçilir. Diğer oyuncular ebeye yakalanmamaya çalışırlar. Kaçan oyununun ebeden kurtulabilmesi için sahada koşan diğer arkadaşlarından her hangi birine Ver Elini çağrısında bulunmaması ve elini tutmaya muvaffak olması gerekir. Ancak bu şekilde ebelenme tehlikesinden kurtulmuş olur. Eğer yardıma iki kişi koşmuşsa ikisinden birine ebe dokunduğunda o oyuncu ebeyle yer değiştirir. Tehlike geçer geçmez el ele tutuşan çiftler ayrılırlar ve serbest koşarak oyuna devam ederler.

  Kim Daha Çabuk
  OYUNUN ADI: Kim Daha Çabuk
  OYUNUN YERİ: Salon veya Bahçe
  OYUNUN SÜRESİ:3-4 Tekrar
  OYUNUN SEVİYESİ:14 yaş ve üzeri
  OYUNCU SAYISI: 20 ve üzeri
  cabukluk

  OYUNUN AMACI VE EĞİTSEL DEĞERİ: Reaksiyon zamanını düşürür, eğride koşmayı ve dikkati geliştirir

  OYUNUN AÇIKLAMASI:Oyuncular el ele tutuşurlar ve düzgün bir daire oluştururlar ve sağdan sayarlar. Herkes sayısını bellemek zorundadır. Lider dairenin ortasına geçip kollarını yana açar ve iki komşu sayıyı söyler. (örneğin8-9) Bu sayıları taşıyan oyuncular zıt yönde koşup dairenin etrafında bir tur atarlar ve kendi yerlerinden merkeze doğru girip ebenin eline vurular. İlk gelen galip sayılır.

  ÇEŞİTLENDİRME: Oyuncular çift dirsek teması hizaya gelerek bir daire oluştururlar. Ebe dairenin etrafında hafif koşar. Kendi seçtiği birisinin sırtına hafifçe dokunarak hızlı koşmaya başlar. Dokunulan ise ebeye zıt yönde hızlı koşar. İki oyuncunun amacı da bir tam tur atarak boşalan yere gelmektir.
   


Sayfayı Paylaş