Hem Masum Hem Seksi Saçlar

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Pelin tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Hem Masum Hem Seksi Saçlar

  [​IMG]

  Aynı anda hem masum ve sevimli, hem çekici ve baştan çıkarıcı görünmek sizin elinizde...

  Bu sezonun trendlerini belirlerken kuaförlerin Eva Mendes, Fergie, Jessica Alba gibi ünlülerden ilham aldığı açıkça görülüyor. Önerilerimizi uygulayarak ünlülerin kıvrılmış, kabartılmış ya da topuz yapılmış bu harika saç modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  Uzunlu kısalı
  Göz alıcı ve gizemli: Scarlett Johansson 20'li yılları hatırlatan yandan ayrılmış saç modeliyle herkesi büyülüyor. Bu model uzun saçlarda da uygulanabildiği için çok avantajlı. Scarlett'in saç modelini elde etmek için ilk önce saçlarınıza sertleştirici köpük sürün . Saçlarınızı tutam tutam ayırın ve maşa yardımıyla dışa dönük bukleler oluşturun. Sadece uzun saçlarınızı kıvırın, kısa saçları doğal görünümüyle bırakın. Buklelerinizi tel tokalarla kulak hizanızda içe doğru kıvırın. Öneri: Tokaları saçınızın renginde seçerseniz görünmemesini sağlayabilirsiniz. Son olarak sprey sıkın. Bu, saçlarınızın gece boyunca bozulmamasına yardımcı olacak.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. Pelin Super Moderator

  [​IMG]

  Katlı topuz
  Latin ateşi Eva Mendes, kat kat görünen topuzuyla klasik topuza farklı bir hava getiriyor. Siz de Eva Mendes gibi çekici görünmek ve iyice kabartılmış bu topuzla yüz güzelliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız hemen aynanın karşısına geçin. Saçlarınızın uzunluğu en az omuzlarınıza geliyorsa hu modeli mutlaka denemelisiniz, Saçlarınızı arkaya doğru tarayın ve tepeden atkuyruğu yaparak lastik tokayla tutturun. Kabarıklık vermek için atkuyruğunuzu yukarı doğru alarak tel toka yardımıyla sabitleyin. Saçınızın uç kısımlarını kabartın, düzgün biçimde kıvırarak tokayla sıkıca tutturun. Öneri: Saçınız kendiliğinden kabarık bir görünüme sahip değilse, saç renginize uygun kalın lastik tokayla daha dolgun bir görünüm sağlayabilirsiniz. Son olarak kaküllerinizi alnınıza doğru tarayın ve saç spreyi sıkarak sabitleyin.

  [​IMG]
   
 3. Pelin Super Moderator

  [​IMG]

  Vahşi melek
  Hippilerin 70'II yıllarda en favori saç modeli bu yıl yine gözde: Üst kısmı toplanmış, ve ortadan ayrılmış hareketli saçlarla, Fergie ve Heidi Klum'u görmeye çok alıştık. Siz de bu şekli uygulamak için önce saçlarınızı düz bir çizgi halinde ortadan ayırın, Öndeki saçlarınızı geriye alarak bir toka yardımıyla tutturun. Geri kalan saçlarınızı orta kalınlıktaki bir maşa yardımıyla içeri ve dışarı doğru kıvırın. Öneri: Saç tutamlarınızı taramadan gevşek biçimde maşaya dolayın. Böylece hippilerinki gibi doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Buklelerinizi soğumadan içe doğru sarıp klipslerle tutturun. Buklelerinizi açın ve parmaklarınızı saçlarınızın içinden geçirerek ayırırın. Elinize biraz köpük alarak dalgaları belirgin hale getirin.

  [​IMG]
   
 4. Pelin Super Moderator

  [​IMG]

  Perçemlerin arkasında
  Pop müziğin yeni prensesi Rihanna yeniliklere bayılıyor. Bunu saçlarında yaptığı değişikliklerden anlayabiliyoruz. Rihanna'nın kısa küt saçlar ve gözlerine düşen katlı kakülleri hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Bu model için saç uçlarınızın bir makas yardımıyla inceltilmesi ve ön kısmının katlı biçimde kesilmesi gerekiyor. Böylece saçlarınız alnınıza kolayca dökülecektir, daha hacimli görünmesi için ıslak saçlarınızın dibine fön makinesini tutun. Sonra saç düzleştiricisiyle saçlarınızı iyice düzleştirin. Küçük tutamlar alıp diplerden saç uçlarınıza kadar düzleştiriciyi uygulayın. Parmak uçlarınızla saçlarınıza şekillendirici sürün, ince bir tarak yardımıyla alnınızdaki saçları ayırın. Kısa perçemlerin bakışlarınızı daha büyülü hale getirdiğini göreceksiniz.

  [​IMG]
   
 5. Pelin Super Moderator

  Dağınık örgüler
  Jessica Alba'nın dalgalı topuzu ona nostaljik bir hava veriyor. Bu model hem uzun hem de yarı uzun saçlarda uygulanabiliyor. Nemli saçlarınıza hacim veren köpük sürün ve iyice kurutun. Saçlarınızı kalın tutamlara ayırıp ince bir maşa yardımıyla kıvırın. Öndeki saçlarınızı arkaya doğru alın ve gevşek biçimde tel tokalarla tutturun. Geri kalan saçlarınızı üç parçaya ayırın ve her tutamı ayrı ayrı örün. Saçlarınızı ne kadar gevşek örerseniz saçınız o kadar hacimli görünecektir. Örgüleri uçlarından yukarı doğru kaldırarak ensenizde sabitleyin. Bu saçı gece davetlerinde kullanacaksanız, kıyafetinize uygun parlak taşlı bir tokayla topuzunuzu süslemeyi deneyebilirsiniz.

  [​IMG]
   
 6. ot-gu Genel Sorumlu

  vahşi modeli güzelmiş, ben onu sevdim :)
   

Sayfayı Paylaş