Hazımsızlık İçin Şifalı Bitkiler

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Hazımsızlık
  Günlük olarak beslenme listeleri, değişkenlik gösterebilir. Bazı besinlerin sindirimi ve hazmı zordur. Bu besinlerin hazmını kolaylaştırmak için, çeşitli bitkisel formüllerden faydalanabilirsiniz. Midenize de iyi gelen bu bitkiler sayesinde, çeşitli mide rahatsızlıklarının önüne geçebilirsiniz. Hazmı kolaylaştırabilirsiniz. Hazımsızlığın bitkisel tedavi çeşitleri çoktur.

  Hazımsızlığa iyi gelen şifalı bitkiler; Papaya meyvesi, papaya özü, anason, kişniş, papatya, havlıcan, rezene gibi bitkiler hazımsızlık ve sancı durumlarında en etkili şifalı bitkilerle tedavi yöntemleridir. Bu bitkileri nasıl tüketmelisiniz ?

  Yaklaşık olarak bir çay bardağı sıcak suyun içerisine, taze limonun yarısını sıkın ve biraz çiçek balı ilave ederek, yudum yudum içiniz. Yemeklerden önce C vitamini içeren bir adet meyve tüketin, yemeklerden sonra da bu sindiriminizi kolaylaştırdığı gibi aldığınız besinlerden faydalanma oranınızı en yüksek seviyeye taşıyacaktır.

  Anason, civan perçemi, lavanta, melisa çayı, papatya çayı, pelin çayı gibi bitkisel çayları tercih ediniz. Her zaman siyah çay içmeyin, bütün çayların faydası vardır. Ancak bitkisel çaylardan uzak kalmayınız.

  Yaklaşık olarak bir çay bardağı sıcak suyun içerisine yukarıdaki sözü geçen bitkilerden herhangi birini aktardan temin ederek, suyun içerisine atınız. 10 dakika kaynatın ve demlenmesini bekleyiniz. Daha sonra süzerek, balla tatlandırabilir içebilirsiniz. "Hazımsızlık" problemi çekenler yukarıdaki tedavi yöntemlerini uygulayabilirler.
   


Sayfayı Paylaş