Hazımsızlığa Ne İyi Gelir

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Hazımsızlığa Ne İyi Gelir
  Tüketmiş olduğumuz gıdaların sindirim sistemi tarafında sindirilememesi sonucu husule gelen hazımsızlık, bazen sinirsel bir bozukluktan bazen mide rahatsızlıklarından bazende safra kesesi ile ilgili sorunlardan kaynaklı olarak yaşanmaktadır. Eğer ki hazımsızlık sorununu sık sık yaşıyor ve bu sorunun husule gelmesinde sindirim sistemi hastalıkları rol oynamıyorsa hazımsızlık bitkisel ve doğal yöntemlerle ortadan kaldırılabilecek bir sorundur.

  Hazımsızlık şikayetinin ortaya çıkmasında hızlı yemek yemek, hava yutulması, el ve ayakların uzun süre soğuğa maruz kalması, yemek yerken konuşulması gibi sebeplerin yol açtığı hazımsızlık doğal yöntemlerle tedavi edilebilecek bir sorun olmaktadır.

  Hazımsızlığa en etkili çözüm yolu ise yemek yerken ya da yemekten sonra sofradan kalkar kalkmaz hemen bir fincan rezene çayı demlenmeli ve ılık ılık içilmelidir. Yemek esnasında ya da sonrasında tüketilen rezene çayı hazımsızlığa çok iyi gelir. Ayrıca midede husule gelen ve hazımsızlık yaratan gazı indirmek için de tuzlu su hazırlanmalı ve ayaklar bu suyun içinde bekletilmelidir. Bunların yanı sıra hazımsızlık için yapılması gerekenler arasıda karın bölgesini susam yağı ile saat yönünde ovalamak da yer alır.
   


Sayfayı Paylaş