Hayran Ol Sayfası Açma

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook Hayran Ol Sayfası Açmak

  Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, http://www.facebook.com/pages/create.php adresine tıklayarak, sayfanızı açacağınız kategoriyi belirleyin. Topluluk, yazar, tv dizisi, oyuncu, ürün vs.. Seçiminizi yaptıktan sonra, hemen altında yer alan “ Adınız “ kısmına, sayfaya vereceğiniz ismi yazın. Altında ” Facebook Sayfaları Koşulları’nı kabul ediyorum ” kutucuğunu işaretleyin ve ” Başla ” ya basın. Sizinde bir Facebook hayran sayfanız oldu.

  Facebook Sayfasını Düzenlemek

  Bu aşamada yapacağınız en iyi şey kullanıcılara ulaşmak ve sayfayı güzel bir görünüme kavuşturmak olacaktır. Öncelikle kullanıcılarınıza hitap eden bir profil resmi bulun veya Photoshop yardımıyla oluşturun. Daha sonra sayfanıza bir “Hoş geldiniz” sayfası ekleyin. Bu önemlidir çünkü ilk bakışta sayfanın güzel olduğunu hissettirmelisiniz. Bunları yaptıktan sonra Facebook aracılığıyla sayfayı yaymaya başlayın. 25 Kullanıcıya ulaştığınızda sayfaya bir kullanıcı adı oluşturun. Eskiden "facebook.com/pages/sayfadı/12345678913456789" şeklinde iken bu adı oluşturduğunuzda "facebook.com/sayfaadı" şekline girer. Bunları yaptıktan sonra sayfanızın aktif olmasını istiyorsanız kullanıcıyı beğenmeye ve paylaşmaya teşvik edin. Bunları yaparsanız sayfanızda yazdıklarınız kullanıcının ana sayfasında çıkmaya başlayacaktır. Sayfadaki paylaşımlara yapılan yorumlar da çok önemlidir. Bunlar sayfanın aktifliğini arttırır. Reklam alırken bunlara dikkat ederler.

  Facebook sayfamda nasıl paylaşımlar yaparım

  Facebook hayran sayfanızı açtıktan sonra, sıra geldi paylaşım yapmaya. Arkadaşlarınızı davet etmeden önce, en az 8-10 paylaşım yapın mutlaka. Gelen sayfa boş diye geri gitmesin. Sayfanızın amacı yada kategorisi ne ise, ona uygun paylaşımlar yapın. Orijinal olmaya özen gösterin. Her yerde kullanılan espriler yada yazılar, insanları sıkabilir. Bu da sayfanızı terk etmelerine neden olacaktır. Telif hakkı içeren yayınların paylaşımını yapmayın! Bu bir klip olabilir, şiir yada yazı olabilir, video olabilir. Sayfa açarken okudum diyerek işaretlediğiniz Facebook kurallarında, bunlardan bahsediliyor. Eğer telif hakkı ihlaline giren bir yayını paylaşırsanız ve bu şikayet edilirse, sayfanız kapanabilir. Hatta daha da kötüsü, hak sahipleri aleyhinizde dava açabilir ve yargılanabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş