Havaalanından nasıl telefon edebilirim?

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Havaalanından nasıl telefon edebilirim?

  Havaalanından ailenize ve sevdiklerinize sağ sağlim ulaştığınızı haber vermek isterseniz, Türkiye'ye kredi kartı, ödemeli arama (1-800-VATANIM), ya da mezun calling card yoluyla telefon edebilirsiniz.Kredi kartıyla veya ödemeli arama yoluyla yapacağınız aramalarda dakikası 2-3 $’ a varan fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. mezun.com'dan yolculuğunuza başlamadan önce edinebileceğiniz telefon kartı (mezun calling card) ile Türkiye'yi havaalanındaki herhangi bir telefondan dakikası 25 cent'e arayabilirsiniz. Bu kartı Amerika içinde eyaletler arası veya şehir içi telefonlarınız için de kullanmanız mümkündür. "mezun calling card" hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.  Mezun callingcard İle Telefon Etmek
  Mezun.com'dan yolculuğunuza başlamadan önce edinebileceğiniz bu kart ile havaalanındaki herhangi bir telefondan İstanbul ve Ankara'yı dakikası 19 cent'e, diğer şehirler ve cep telefonlarını dakikası 25 cent'e arayabilirsiniz. Bu kartı Amerika içinde eyaletler arası veya şehir içi telefonlarınız için de kullanmanız mümkündür. mezun calling card hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Kredi kartıyla telefon etmek

  Havaalanlarındaki telefonlarda kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartıyla Türkiye'yi arayabilmek için kartınızı telefon makinesine yerleştirip çıkartmanız yeterlidir. Daha sonra 011+90+şehir kodu+telefon numarasını çevirerek Türkiye'yi arayabilirsiniz. Bu şekilde aramak diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.

  (1-800-VATANIM)'ı kullanarak telefon etmek

  Herhangi bir telefonu kullanarak Türkiye'yi ödemeli arayabilirsiniz. Bunun için telefonun üzerindeki numaralardan yararlanarak (1-800-VATANIM)'ı kodlamanız, yani 1-800-828 26 46'yı çevirmeniz gerekmektedir. Bu numara sizi Türkiye'deki santrale bağlayacaktır. Santral görevlisine istediğiniz numarayı söyledikten sonra, aradığınız kişi bağlantıyı kabul edince görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu görüşme aradığınız numaraya faturalandırılır, ve dakika ücretleri oldukça yüksektir.
   


Sayfayı Paylaş