Harddisk'inizi Temizleyin Üstelik Bedava

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 26 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Harddiskinizi temizleyin
  Arkadaşlar bazen bilgisayarda resimlerimizi, belgelerimizi veya program setuplarını birden çok yere kopyalar veya daha önce kopyaladığımız verileri üzerinden zaman geçip unutur tekrar kopyalarız. Bu olay uzun zamanlar içerisinde tekrarlanır ve sonuçta harddisk karman çorman bir hal alır. Bu durumdan sıkılıp temizlemeye kalktığımız bir gün işte tam bu anda size tanıtacağımız dupeGuru isimli yazılım bilgisayarınızda çift olarak bulunan içerikleri arıyor, tarıyor ve karşınıza çıkartıyor. Böylece siz farkında olmadan bilgisayarınızda bulunan iki aynı dosyadan birini silebiliyor ve sabit diskinizi biraz da olsa ferahlatabiliyorsunuz.

  Programı kurup açtığınızda karşınıza çıkan pencereden hangi dosyaların taranacağını seçebiliyorsunuz. Tabii sabit diskin bütün bir bölümünü de seçebilirsiniz. Yazılımın, sabit diski oldukça hızlı taradığını da söyleyelim, örneğin 500GB'lık bir alanı birkaç dakikada tarayabiliyor. Sonuçlar karşınıza çıktığında ise istediğiniz dosyayı silebiliyorsunuz. Yalnız uyarıyoruz bilmediğiniz sistem dosyalarını kesinlikle silmeyin.

  Ayrıca dupeGuru'nun yalnızca müzik dosyaları için olan özel bir sürümü de bulunuyor. Bu yazılım aynı şarkıyı mp4 ya da mp3 gibi farklı formatlarda da olsa bulabiliyor ve karşınıza çıkartabiliyor.

  Aşağıdaki linkten işletim sisteminize uygun olanı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  İndir: dupeGuru - Duplicate file scanner
   


Sayfayı Paylaş