Hani Serbest Kalacaktım!

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Savcının, “Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak istiyor musun?” sorusuna, avukatına danıştıktan sonra “Evet” cevabını veren ve itiraflarda bulunan İstanbul BŞB’li futbolcu, emeline ulaşamayınca şoke oldu.ŞİKE soruşturmasının en çok konuşulan ismi hiç şüphesiz İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu İbrahim Akın’dı.

  Akın ile ilgili iddialar gazete manşetlerini ve televizyon ekranlarını günlerce meşgul etti. Önce Fenerbahçe maçında oynamamak için sarı lacivertlilerden 100 bin dolar aldığı iddia edildi. Ama bu suçlamayı bile geride bırakan başka bir iddia herkesi şaşkına çevirdi.

  Savcılıktaki ifadeyi kabul etmedi
  İbrahim Akın’ın, savcılıkta verdiği ifadeyi mahkemede reddettiği iddia edildi. Şike yapmakla suçlanan futbolcu savcılıkta verdiği ifadede savcının, “Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istiyor musun?” sorusuna, “Serbest kalacak mıyım?” sorusuyla yanıt verdi. Avukatına danışan Akın, savcının sorusuna, “Evet” dedi. Daha sonra mahkemeye çıkarılan İbrahim Akın tutuklanma talebi üzerine, “Bana serbest kalacağım söylendi. Bunun için suçlamalara imza attım. Bu ifademi kabul etmiyorum” sözleriyle karşı çıktı. Ama mahkeme İbrahim Akın’ı tutukladı.
  Telefon konuşmaları aşağıdaki mesajda.

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Maç satmak için mi at konuştunuz?
  İDDİALARA göre, savcılığın ve emniyetin bu konudaki araştırması bir telefon kaydına dayanıyor. O kayıtta İbrahim Akın ile Serdal Adalı konuşuyor (Not: İddiaya göre transfer görüşmesi)...
  ADALI: Maç geçsin, transfer konuşulurken.. Senin istediğin at hediyesi olsun. Ben de başka bir at var, gerekirse ona bakarız.
  AKIN: Tamam ağabey.
  SORU: (Serdal Adalı’ya) Bu konuşmayı maç satmak için mi yaptınız?
  ADALI: Hayır.

  Telefon konuşması -1
  ADALI: Ahmet (Ahmet Ateş Beşiktaş Güvenlik Müdürü) kim bu Yusuf Turanlı?
  ATEŞ: İbrahim Toraman’ın menajeri.
  ADALI: Bana telefonunu bulur musun?
  ATEŞ: Tabii..

  Telefon konuşması -2
  HAVUTÇU: Kalede Hasagiç mi oynuyor, öğrensene...
  AKIN: Tamam hocam.

  İbrahim Akın’ın lakabı ‘ATÇI’
  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyen İbrahim Akın’ın futbol dünyasındaki lakabı “Atçı”. Futbolcu, telefon konuşmalarının çoğunda da bu isimle çağrılıyor.

  ADALI: (Yusuf Turanlı’ya) Gel ama yalnız gel.
  TURANLI: Tamam ağabey.
  ADALI: Atçı’yı getirme, yalnız gel.

  İbrahim’i alalım mı?
  BEŞİKTAŞ’a yakın kaynaklara göre, Serdal Adalı’nın yukarıdaki konuşmanın dışında İbrahim Akın ve İskender Alın ile başka bir konuşması yok. Adalı; İbrahim ve İskender’in transferi için teknik direktör Tayfur Havutçu ile konuşmuş...
  ADALI: İbrahim ve İskender’in transferini ister misin. Yarar sağlar mı?
  HAVUTÇU: Yarar tabii.. İyi olur.
   

Sayfayı Paylaş