Hangi Millet Daha Geveze Türkler Kaçıncı

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve ot-gu tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Gevezelikte Başları Çeken Milletler Sıralaması
  Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak 10 bini aşkın yolcuyla yapılan anket sonucu açıklandı.

  [​IMG]

  Skyscanner'in yaptığı açıklamada, seyahatseverlerin yüzde 80'inin uçakta yanında oturan yolcularla arada sırada bile olsa konuşmayı tercih ettiği belirtilerek, şöyle denildi:

  Uçakta en çok konuşan milletler sıcakkanlılıklarıyla bilinen Güney Avrupa ülkelerinden Fransızlar, İspanyollar ve İtalyanlar ön sırada yer alırken, bunları Rusları takip etti. Fransızlar, yüzde 43'lük oranla, yanlarındaki kişiyle her zaman konuşmaktan hoşlanan millet olurken, yüksek sesli konuşmaları ve sıcakkanlılıkları ile ünlü İspanyollar ve İtalyanlar 2 ve 3. sırayı, aldı.

  Araştırma sonuçlarına göre, Türklerin yüzde 24'ü yanlarındaki kişiyle ilk defa tanışıyor olsalar bile her zaman sohbet etmek istediklerini belirtirken, yüzde 62'si arada sırada konuşmaktan hoşlandığını söyledi. Araştırmaya katılan Türklerin yüzde 14'ü ise uçakta yanındaki kişiyle sohbet etmeyi tercih etmediğini belirtti.

  Skyscanner, yaptığı araştırma ile seyahatseverlerin uçakta konuşmaktan kaçınmak için ne gibi bahaneler ürettikleri konusuna da ışık tuttu. Örneğin seyahatseverlerin yüzde 2'si, yanındaki yolcuyla konuşmamak için sağır numarası bile yaptıklarını belirtiyor. Kitap okuyormuş gibi yapmak, yanındaki yolcuyla göz teması kurmaktan kaçınmak ve uyuma numarası yapmak ise sıkça başvurulan diğer yöntemler arasında.

  Uçuşlarda konuşmaktan en çok hoşlanan ülke insanları şöyle sıralandı:

  1) Fransızlar yüzde 43
  2) İspanyollar yüzde 36
  3) İtalyanlar yüzde 33
  4) Ruslar yüzde 25
  5) Türkler yüzde 24
  6) Almanlar yüzde 22
  7) İsveçliler yüzde 22
  8) Hollandalılar yüzde 19
  9) Danimarkalılar yüzde 18
  10) İngilizler yüzde 16
   


Sayfayı Paylaş