Hamilelikte Göbekte Kıllanma Hakkında Tüm Sorular

Konusu 'Gebelik ve Doğum' forumundadır ve elif tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Gebelikte Göbekte Kıllanma Hakkında Tüm Sorular

  Gebelikte vücutta tüylenme bir hayli artmaktadır. Bu dönemde artan tüylenmenin sebebi hamilelik hormonlarıdır. Anne adaylarının özellikle göbek bölgesinde ve biraz üstünde sıklıkla görülen tüylenme kadınların huzurunu bir hayli kaçırmaktadır.

  Hamilelik döneminde gözlenen tüylenmelerin sebebi bu dönemde anne adayında artan östrojen ve testesteron hormonlarıdır. Bu hormonların salgılanması hamilelik döneminde artmaktadır. Buna bağlı olarak da vücutta tüylenme görülebilmektedir. Ancak bu durumun çözümü için epilasyon gibi yöntemlere başvurmak gereksizdir. Zira artan hormonlar doğum sonrasında eski haline dönecek ve vücutta görülen tüylenmeler çok çabuk bir şekilde eski haline dönmektedir. Yine de doğum sonrası tüylenmeleri azalmayan kadınlar doğumdan sonra epilasyon yöntemlerine başvurabilmektedir.

  Anne adaylarının hamilelik dönemlerinde yaşadıkları birçok fizyolojik değişim bu dönemde kadınların psikolojilerini de etkilemektedir. Hamilelikte yaşanan tüylenme durumu hamilelik döneminde artan ancak sonrasında kendiliğinden sona eren bir durumdur. Karın boşluğu ile göbek bölgesinde oluşan bu tüylenme durumlarında herhangi bir müdahaleye gerek bulunmamaktadır. Ancak her ne olursa olsun bu tüylenmelerin kadınlarda sorunlara yol açması anlaşılabilir bir durumdur. Zira hamilelik döneminde kadınların vücutlarında çatlaklar, lekeler gibi sorunlar da gözlenebilmektedir

  Tüylenmelerden rahatsız olan bayanlar jilet veya ağda yöntemi ile tüylerden kurtulması bebek açısından problem oluşturmaz fakat tüy dökücü kremlerin kullanılmaması gerekir.
   


Sayfayı Paylaş