Hamilelikte Göbeğe Ağda Yapılırmı, Nasıl Yapılır

Konusu 'Gebelik ve Doğum' forumundadır ve elif tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Hamilelikte Genital Bölgeye Ağda Yapılırmı

  Hamile kadınlar doğum yaklaşırken büyük bir hazırlığa girişirler. Bu hazırlıklardan en önemlisi de kişisel temizlik ve bakımdır. Doğuma giderken ağda yaptıran hamile kadın sayısı bir hayli fazladır. Peki doğuma giderken tüyler alınmalı mıdır: Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimler açıkçası bu durumla çok ilgilenmezler. Doktorların ortak görüşü de paket bölgesinin ağda veya jiletle temizlenmemesi, buradaki tüylerin makas ile kısaltılması şeklinde. Genital bölgenin tüylü olmasının bebeğin doğumuna hiçbir olumsuz etkisi yok.

  Hamileyken ağda yapmanın hiçbir zararı yoktur. İster evde, ister herhangi bir yerde hamileliğin her döneminde yapılabilir. Önemli olan vajina ile temas edecek olan ağdanın hijyenik olmasıdır. Hijyene dikkat edilmeden kullanılan ağda enfeksiyon gibi rahatsızlıklara yol açabilir.

  Hamilelik sırasında cildiniz ağdaya eskisinden daha farklı reaksiyon gösterebilir. Hamilelikte cilt çok daha hassas olabileceği için ağda öncesi ve sonrasında rahatlatıcı bir antiseptik solüsyon kullanılması yanma veya batma hissini azaltabilir. Ayrıca enfeksiyon oluşmasının önlenmesine, tahriş ve kızarıklığın azaltılmasına da yardımcı olabilir. Kadınlar genellikle ağdayı tüy dökücü kremler veya jilete kıyasla daha uygun ve rahat bulmaktadır. Genel olarak ağdanın hamilelikle ilgili sakıncaları bulunmasa da, sizin hamileliğinize özel bazı durumlar nedeniyle ağda yaptırmaktan kaçınmanız gerekli olabileceğinden, öncelikle doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır.
   


Sayfayı Paylaş