Hamilelikte Bel Soğukluğu Tedavisi, Belirtileri

Konusu 'Gebelik ve Doğum' forumundadır ve elif tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Hamilelikte Bel Soğukluğu Belirtileri

  Bel soğukluğu cinsel ilişki yoluyla geçen bulaşıcı bir hastalıktır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Bel soğukluğuna sahip olan kişilerle vajinal, oral ya da anal ilişkiye girildiği zaman bulaşır. Tedavi edilmezse, bakteriler günler ve haftalar boyu vücuda yayılır.

  Bel soğukluğu, anlaşılması son derece zor olan bir hastalık çeşididir çünkü çok açık emareler göstermez.

  Bel soğukluğu hastalığının sendromlarından kurtulmak istiyorsanız, henüz yeni hamile kaldığınız dönemlerde doktorunuza başvurarak bu hastalığa sahip olup olmadığınızı kontrol ettirin. Hastalığı erken teşhis etmek hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Bel soğukluğu tedavi edilmediği takdirde düşüğe veya erken doğuma yol açabilir. Ayrıca normal (vajinal) doğum esnasında bebeğinizin gözlerinde enfeksiyon oluşmasına sebep olabilir.

  Kadınlarda bel soğuklunun bazı belirtileri: • Ağrılı bir şekilde idrar yapmak • Vajinadaki akıntıların artması • Düzensiz vajinal kanamaları • Anal kaşıntılar • Anüs bölgesinde oluşan ağrılar (hem kadınlarda hem erkeklerde görülür) • Anüs bölgesinde kanama olması (hem kadınlarda hem erkeklerde görülür) • Büyük tuvaleti yaparken sancı çekilmesi (hem kadınlarda hem erkeklerde görülür) Genellikle, tedavi edildiği takdirde bel soğukluğu tamamen ortadan kalkar. Fakat tedavisi geciktirilirse, etkisi uzun süre devam edebilir.

  Eğer bel soğukluğu hastalığı erkenden teşhis edilirse, bebeğinizin bu hastalıktan kolayca kurtulması sağlanabilir. Şimdiye kadar en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biri de ceftriaxone kullanmaktır. Bu yöntem hem annenin hem bebeğin sağlığı için de zararsızdır.
   


Sayfayı Paylaş