Hamileler İçin Emniyet Kemeri

Konusu 'Gebelik ve Doğum' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 11 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Hamilelere özel emniyet kemeri
  Hamileler İçin Emniyet Kemeri aparatı, Gebeler İçin Emniyet Kemeri, hamilelikte emniyet kemeri, hamilelerde emniyet kemeri, Hamileler İçin Emniyet Kemeri Kullanımı, hamile emniyet kemeri

  [​IMG]

  Artık hamileleler de rahatlıkla emniyet kemeri kullanabilecek. ABD'li birşirket tarafından geliştirilen Maternity Seat Belt (MSB) isimli donanım sayesinde hem rahat bir sürüş ortamı hem de kaza anında uygulanan baskı sonucu bebeğin zarar görmesi engellenmiş oluyor.

  Emniyet kemerinin karın bölgesi üzerine yaptığı baskı rahatsız bir sürüşe neden olurken, kaza anında bebek için de büyük risk oluşturuyor. ABD'de yapılan bir araştırmaya göre hamilelikte meydana gelen travmaların yüzde 67'si trafik kazalarından kaynaklanıyor. Bebeğin güvenliği için kayışın, kasıkların üzerinden ve karnın altından bağlanması gerekli, ancak sürüş sırasında kayış karnın altından geçirilmiş olsa bile yukarı çıkıyor. Hem anne adayının hem debebeğin güvenliği için kayışın yukarı çıkmasını nengellenmesi gerekiyor.

  MBS sayesinde ise araçta bulunan emniyet kemeri, hamile bayanlar tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. MBS araçtaki emniyet kemerinin karın bölgesinden değilde karnın altından bağlanmasını sağlayarak, hem konforu hem de güvenliği bir arada sunuyor.

  İki parçadan oluşan MBS'nin monte edilmesi de kullanımı da çok kolay. İlk önce MBS'nin kayışı, sürücü koltuğunun arkasına sıkı bir şekilde bağlanıyor. Daha sonra diğer parçası aracın emniyet kemerinin karın bölgesinden geçen kısmına takılıyor. Son olarak da koltuğa oturduktan sonra MBS'nin kayışı ile emniyet kemeri birbirine bağlanıyor. Böylece, kemerin karın bölgesinin altında ve kasıkların üzerinde kalması sağlanmış oluyor. MBS yaklaşık 40 dolara satılıyor.
   


 2. simoche28 New Member

  Kemersizde olmaz teşekkürler.
   

Sayfayı Paylaş