Halsizlik İçin Kür

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Halsizlik
  Özellikle yaz aylarının gelmesiyle, mevsimsel şartlar yüzünden yada yoğun iş gününün ardından halsizlik durumları ortaya çıkabiliyor. Bunun yanı sıra, ağır yemekler de halsizlik yapabiliyor. Halsizliğin birden çok nedeni bulunabilmektedir. Hareketsiz bir yaşam, sporsuz bir yaşam, sağlıksız beslenme, yoğun yorucu gün vb. Tüm bu nedenlerden dolayı halsizlik sebebiz olabilir. Ancak, bu durumları yok edebilirsiniz.

  Halsizlik için gerekli olan malzeme listesi; Bir tutam ısırgan tohumu, bir tutam kekik, iki tutam zencefil, yarım tutam kimyon, yarım tutam sümbül, 4 kaşık pekmez, bir avuç ceviz içi ezilmiş, 1 tatlı kaşığı kekik yağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

  Halsizlik kürünün yapılışı; Bütün malzemelerini gerekli olan yerlerden temin ettikten sonra hepsini döverek eziniz. Hazırladığınız bu karışımın üzerine 4 kaşık pekmezimizi ilave ederek ocakta 5-6 dakika suda pişirelim. Daha sonra elde ettiğimiz posaya dövülmüş olan ceviz içlerimizi de ilave ederek macun kıvmına gelinceye kadar çiçek balı ile yoğuralım. Macun haline gelen bitkisel formülümüzü kekik yağı ile biraz yumuşatarak, kavanoza kapatalım ve saklayalım. Halsizlik durumlarında bu yaptığımız macundan günde 2-3 kaşık yiyelim. Bu hem halsizliğinizi alacaktır, hem de kan dolaşımınızın hızlandırılmasında etkin rol oynayacaktır.
   


Sayfayı Paylaş