Hakemlerimize Kimse Dokunmadı

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 9 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) eski Başkanı Oğuz Sarvan, görev süresi içinde MHK tarafından hiçbir hakemle, yöneteceği herhangi bir maçla ilgili hiçbir konuşma yapılmadığını açıkladı.

  MHK eski Başkanı Oğuz Sarvan, “Hakemlere de yönetecekleri müsabaka ile ilgili herhangi bir etkileme teşebbüsü olduğunda derhal MHK’ye bilgi vermesi talimatı verilmiştir. Hakemlerden de MHK’ye bu konuda herhangi bir şikayet gelmemiştir” dedi.

  Oğuz Sarvan dün yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde kamuoyunu meşgul eden futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma konusunda medyada değişik haberlerin yer aldığına dikkati çekerek, bu konuda hakemlerle ve MHK ile ilgili medyaya yansıyan her türlü konuşmanın MHK’nin ve hakemlerin gıyabında yapıldığını vurguladı.

  Oğuz Sarvan, şu ifadeleri kullandı:
  “Merkez Hakem Kurulu’nun Türkiye Futbol Federasyonu içindeki tek muhatabı olan Federasyon Başkanı ile ilişkiler; sadece olağan işleyiş, görev ve sorumluluk sınırları çerçevesinde gerçekleşmiş, herhangi bir hakemle konuşulması veya herhangi bir takımın talebi olduğuna dair hiçbir konuşma geçmemiştir.
  Bunun aksi yönünde konuşmalar yapılmışsa da bunlar tamamen MHK’nın bilgisi dışında ve gıyabında gerçekleşmiştir.”

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş