Hakan Akkaya Kreasyonları

Konusu 'Hakkında Bilgi' forumundadır ve Seçkin tarafından 28 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. Seçkin Well-Known Member


  Hakan Akkaya, modacı, stil danışmanı, sosyal sorumluluk projelerine yer alan bir birey, iş adamı. Bize bu kadar çok yönlü bir insanı kendi gözünüzden kısaca tanıtabilir misiniz? Siz kendinizi nasıl tanımlamayı tercih ediyorsunuz?

  Pek çok aktivite arasında gününüzü nasıl planlıyorsunuz?

  Bilkent Üniversitesi gibi prestijli bir üniversitede mimarlık bölümünü kazandınız. 1. yılın sonunda bu bölümde yapamayacağınızı anladınız ve moda eğitimi almak için İstanbul’a geldiniz. Sizi moda tasarımı eğitimi almaya iten şey neydi?

  MEDYA


  Modaseverler sizi yaptığınız işlerle yakından tanırken, Türk halkı “Bugün Ne Giysem?” ile tanıdı. Bugün Ne Giysem? ilk başladığı günden beri çok başarılı bir proje oldu. Medyada yeni tanınan bir sima olduğunuz halde Türk halkı bir anda sizi benimsedi, sevdi ve size karşı güven hissi duymaya başladı Sizce bu sevgi ve güven ortamını yaratan neydi?

  Beyaz camda reytingleri etkileyen pozitif bir enerjiniz var. İş hayatınızın yoğun temposuna rağmen medya ile ilgili yeni projeleriniz var mı?


  İŞ HAYATI


  Küçük bir tasarım atölyesinde başlayan serüveninize ünü yurtdışından duyulmuş bir modacı olarak devam ediyorsunuz? O zamanlar bu başarıyı hayal edebiliyor muydunuz?

  “HAKANAKKAYA” artık sadece isminiz değil markanız da. Nasıl markalaştınız?

  Koleksiyonlarınızın oluşum sürecini anlatır mısınız? Nelerden ilham alıyorsunuz?

  Kişiye özel tasarımlarınızda nelere dikkat ediyorsunuz? Vücut hatlarının yanı sıra, kişilik, ten rengi ve benzeri şeyler bir tasarım ortaya çıkarırken ne derece önem arz ediyor?

  Moda çabuk tüketilen, eskitilen bir kavram. Bir hayli zor bir sektör içindesiniz. Sizce moda gerçekten her anın şimdisi mi? Klasik bir zeminde de varlığını sürdürebilir mi? Her anın şimdisi her insana yakışır mı?

  Sizce aslolan moda mıdır? Yoksa kişinin stili mi? Bizimle bir kaç stil tüyosu paylaşabilir misiniz?

  Moda hep kadınlar için olduğu düşünülen bir kavram. Fakat ne tezattır ki sektöre erkek modacılar hakim. Bunun nedeni sizce ne olabilir?

  2012 yılı içerisinde dünyaca ünlü Who’s Next Paris ve Bread&Butter Berlin Fuarlarına erkek koleksiyonuyla katılan ilk Türk tasarımcı oldunuz. 13 Ekim 2012 tarihinde ‘Men in Black’ temalı yaz koleksiyonuyla İstanbul Fashion Week’te yaptığınız erkek defilesiyle büyük ilgi gördünüz. Mercedes Benz Fashion Week İstanbul ‘da 15 Mart 2013 tarihinde ‘Men in Black’ temalı kış koleksiyonuyla kadın-erkek defilesi sunarak tekrar büyük ilgi gördüz. İki yıl aynı tema ile mi katıldınız? Koleksiyonunuzla ilgili bizi kısaca bilgilendirir misiniz?

  Zor bir sektörde çalışıyorsunuz. Müşteri porföyünüzde ünlü insanlar bulunuyor. Popüler kültürde ünlenen bireylerin egoları ve sizin net, açık sözlü tavrınız adeta zıt iki kutup gibi. Buna rağmen çok aranan ve yoğun tempoda çalışan bir tasarımcısınız. Sizce bunun sebebi nedir?

  hakan1Türk kadının giyim zevkini nasıl değerlendiriyorsunuz?
  Biricik Dünyam okurları için kış sezonunda her kadının dolabında olmazsa olmaz diyebileceğiniz bir kombini bizlerle paylaşabilir misiniz?
   


Sayfayı Paylaş