Güzel Mesajlar Aşk ve Anlamlı

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 17 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Acılarımın prangası vermez ellerimi hüzünlerimin darağacına aştım kendimi.

  Ağlayışım terk edip gidişine değil. Ben sensizken, senden diye sensizliğini de sevmiştim. Sen, seninle, senide sensizliğini de alıp gittin.

  Allah'ın bana verdiği en kutsal hediye sevgi dolu bir kalp; yalnız, bunun bana acı vereceğini hiç hesaba katmamış olsa gerek.

  Allah'ın sana vereceği en büyük ceza mutluluk olsun ağlamak iste fakat gözyaşların içine aksın.

  Artık bulutlara yazıyorum hasretimi yağmur yağınca anlarşın seni ne çok özlediğimi.

  Aşk dudaklarda kahkaha değil, gözlerdeki yaştır. Maksat sevgi uğrunda ölmek değil, uğrunda ölecek sevgili bulmaktır...

  Aşk insanın hem dostu hem de düşmanıdır. İnsanı önün gibi yıkan, onun gibi sevindiren birşey daha yoktur hayatta.

  Aşkım var dağlar bilemez, sevgim var kimsenin aklı alamaz, birde sen varsın ya bir tanem dünyada kimse böyle sevemez...

  Aşkımızı istemeyenler bizi çekemeyenler, ayrılın artık diyenler, hey siz! siz kazandınız.!

  Aşkların en soylusu birken birçok olandır sevginin en güzeli paylaşılan emektir, Aşkların en soylusu birken birçok olandır çıkarsız ve sınırsız paylaşılan yürektir.

  Ayışığının aydınlattığı bir kumsala küçük bir dal parçaşıyla seni seviyorum yazmak isterdim ama sen hırçın bir dalga olup silersin diye yazmaktan korktum!

  Bahar gözlerine bakınca dalarım tutamam kendimi ağlarım

  Bak gözlerime gözbebeklerim eridi, bak ellerime ellerim çürüdü, bak yüreğime yüreğim eskidi, bak günlerce sardığın bana bak tükendi bitti.. Yetti bu acı beni öldürmeye, sonum oldu son bir bakışın canıma yetti..

  Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu, sevda essin başak saçlarında, sesin yüzümü rüzgarla bulsun. Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki varsın ölümüm olsun.

  Bana seni seviyorum dediğin zaman bu yalan bile olsa bu yalanı dünyanın bütün gerçeklerine değişmeye hazırım.

  Ben, bir insanı sevme cesareti gösterdim; sen ise, bir insan olma cesaretini bile gösteremedin.

  Beni şair ettin, beni adam ettin, bana yazık oldu.

  Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır.

  Bir eski dost gibi hatırla beni bir selam ver yeter zahmet olmazsa unutmuş olsan da eski günleri adımı an yeter zahmet olmazsa.

  Bir ilk gibi yaşayacağım içimde, kalan son sevgi parçaşını seninle, sakın ayrılmayalım aşkım ölsem bile ellerinde...

  Bir ömür ki ellerimizden masumca kayıp gidiyor sevdiklerimize bile yetmeden.

  Bir şeyi sevmenin yolu, onun kaybolabileceğini bilmektir.

  Bir umut kuşu çiz yüreğime beyaz olsun tüyleri kalbin kadar temiz olsun. Bir kanadı senın için diğer kanadı da sevdiğin için çırpsın.

  Bir yıldız seç kendin için gökyüzünden gözlerin gibi parlak, senin gibi tatlı olsun, bir yıldız da bana seç, parlaklığı önemli değil yeter ki sana yakın olsun.

  Bu akşam içimde tuhaf bir sıkıntı var dünyada sanki bir ben kalmışım sanki herkes nerde keder varsa bırakmış ben nerde bulduysam toplamış almışım önümde söğüt ağacı herzamanki haliyle, çaresiz havuz şu rahat, insanlar susmuş sessiz bir yağmur gibi başladı bende konuşmak ihtiyacı.

  Bugün senin için bir başkasını terkeden yarın bir başkası için seni terkeder.

  Buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, gözlerin zaman zaman dalarsa uzaklara, kulakların zamansız deli gibi çınlarsa, bilki bir yerlerde deli gibi özlenmişsindir.

  Buruk hasret dolu geceleri öldüreceğim birgün bu ayrılık şarkılarını kurşuna dizeceğim ve seni benden ayırdığı için kaderimi mahkemeye vereceğim.

  Deli bir yağmur olsam seni yağdığım yerler kadar severdim. Deli bir rüzgar olsam seni estiğim yerler kadar severdim. Ama ben sadece deliyim ve seni aldığım her nefes kadar çok seviyorum.

  Denizi içerken maviler takıldı boğazıma, karaya vuran balık gibi çırpınıyorum.bu derin uçurumun önünde hangi yazgı tutukladı beni.

  Dudaklar yalan söyleyebilir ama gözler asla.

  Duygular vardır anlatılmayan, sevgiler vardır kelimelere sığmayan, bakışlar vardır insanı ağlatan, insanlar vardir ki asla unutulmayan, işte sen de onlardansın.

  Duyguları açığa veren gözler olmasa kalp hislerin mezar taşi olurdu.

  Duyuyorum sana dokunmanın ezikliğını ve düşünüyorum aşık olmanın rezilliğini inan yanındayken çekiyorum en çok hasretini.

  Dün de bügün de yarın da yüreğinde yüreğin kadar yanındayım kendini yalnız hissettiğinde elini yüreğine köy ben hep ordayım.

  Eğer bir fikre yeterince bağlı kalırsanız o fikir artık saygıdeğer hale gelmiş demektir.

  Eğer birgün buluşacağımız yere gelemezsem. Dünyanın bütün renklerinden oluşan bir demet çiçek yaptır. Çünkü beni senden ayıracak olan tek kuvvet ölüm beni yakalamış demektir.

  En büyük felaketler içinde dahi ümidini kaybetme , unutma ki en yumuşak ilik en sert kemiğin içinden çıkar. Gülmek senin için bir tutku olsun, olur da birgün ağlarsan o da mutluluktan olsun.

  Git dediğin yerler mi uzak yoksa sen mi?

  Güller anlatsın sana olan sevgimi güller anlatsın yanlızlığımı çaresizliğimi yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım güller anlatsın.

  Güzelsin, şirinsin, şahanesin. Çektiğim çileme tek bahanesin. Melek mi? Şeytan mı? Bilmem ki nesin. Tuzaktan tuzağa atsan da olur ben seni seviyorum sen sevmesen de olur.

  Hadi gökyüzünden senin için tuttuğum, üzerine tüm duygularımı yüklediğim yıldızı al, yüreğimden yüreğine yollar var, hadi benim için uzaklardan bir tebessüm yolla.

  Hasretin öldürdü beni. Şimdi geceler çaresiz, geceler sensiz, bir öpüşten daha sıcak şimdi yağmur damlası gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemiş miydim hasretin öldürdü beni hiç sebepsiz.

  Hayatta hiçbir şey ilk aşkın yerini tutamaz insan sevse bile o ilk aşk hiç unutulmaz.

  Her seven adsız bir kahramandır ve insan sevebildiği kadar insandır.

  İçine düşen her hüzün damlası sana seni ne kadar çok sevdiğimi hatırlatsın.

  İlk aşkin ilk hatırası zihinlerden silinmez.

  İnsanlar aya benzer çünkü kimseye göstermedikleri bir karanlık yüzleri daha vardır.

  İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepsi de gökyüzündeydi. Ama ben güneşi yani seni şeçtim senin için bin yıldızdan vazgeçtim.

  Kalbimde arama eski yerini sen gözümden akan sele karıştın.

  Kapının önünde aşk yapma aşkın gözü kördür ama komşularınki asla.

  Kaplanla göz göze gelmis bir ceylan gibi ürkek bakışlarımda sensizlik, ıskalanmış hayallerimde gençliğim, eremediğim vuslatlarda ümidin.

  Korkma sevgiden çekme ellerini bırak yaşasın yüreğin dizgin yakışmaz dörtnala bozkırlarda kısrağın. Untma Gülün dikeni olmasa hıç bu kadar sevilir miydi.

  Kurak çökse de, denizlerine gönlünün inan gözyaşlarımla sulardım seni sonuna değın ömrümün.

  Küçükken çikolata için ağlıyordum şimdi ise senin içın.

  Masum ve üzgün bir çocuk gibi konusursam, anla sana muhtacım ver ellerini ellerime yalanda olsa "Seni seviyorum" de.

  Meleklerin saçları salkım salkım, havada dondurmadan kaleler ve her yerde kuş tüyü vadiler, bulutlara öyle baktim. Ama şimdi yalnızca güneşin önünü kesiyorlar, yağmur ve karla kaplıyorlar her yeri. Çok sey var yapabileceğim, bulutlar çikmasa yoluma...

  Mevsim ağlıyor bügün, özlüyor o aydınlık günlerini, ayrılıyor yapraklar ağaçlardan bir hasret rüzgarıyla. Bana Eylül'ü yaşatma ey sevgili!

  Ne olurdu bir yaprağın daha olsa, bak sevmiyor işte hain papatya.

  Ölümden değil de ölümlerden korkarım, çünkü ilkinde ben varım ikincisinde sevdiklerim.

  Sana sevgimi yıldızlara benzetiyorum. Seni ne kadar mı seviyorum artık benimde yüreğimde bir gökyüzüm var.

  Sanma ki ismini bir başkası silecek seninle başladım seninle bitecek.

  Seni benim kadar sevenler sana benim kadar hasret kalsın.

  Seni sordum sokak lambalarına bekleme boşa gelmez dediler boynumu büküp de baktım onlara halime acıyıp zavalli dediler.

  Sevdiğim insanlara kızabilirdim. Eğer sevmek bana mahzun durmayı öğretmeseydi.

  Soğuk kalpten sıcak söz çıkmaz.

  Uçurumun kenarında da olsan sırf hayata gıcıklık olsun diye gülümse.

  Yağmurlu bir günde sana koşar gelirsem ıslak saçlarımı düzelt, başımı omuzuna yasla nemli dudaklarımı dudaklarına ansızın değdir.

  Yaprak döken gençliğimin satır aralarında altı kırmızıyla çizilmis ve tırnak içine alinmış suskunluğumun baş harflerisin.

  Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; Yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden ihtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadini, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları.

  Yıldızlar gökyüzünde kayarken, melekler ise oynaşırken, sen ise dalıp beni düşünürken, seni daima kalbimin derinliklerinde izleyeceğim
   


Sayfayı Paylaş