Güzel Kadın Erkek Sağlığına Zararlı

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Güzel Kadın Erkek Sağlığına Zararlı Olabilir

  Yeni bir araştırmaya göre güzel bir kadınla beş dakika yanlız kalan erkeklerde stres düzeyi o kadar artıyor ki, kalpleri dahi zarar görebiliyor. Çekici bir kadına kur yapmaya çalışan erkekler, bir uçaktan aşağı atlandığı sırada duyulana yakın düzeyde korku ve kaygı hissediyor.

  [​IMG]

  Tha Daily Mail gazetesinin haberine göre İspanya’nın Valencia Üniversitesi araştırmacıları bu sonuca 84 erkek öğrenciyi güzel kadınlar ile bir araya getirerek vardı.

  Kendilerine bir psikoloji deneyi yapılacağı söylenen erkek deneklerin her birine 16.50 dolar ödendi ve daha sonra bir odadada Sudoku bulmacası çözmeleri istendi.

  Erkekler aynı odada bulunan ve yine bulmaca çözme deneyine katıldığı izlenimi veren bir kişiyle yanlız bırakıldı.

  Beş dakika sonra araştırmacılar erkek deneklerin ağız içlerinden tükürük alarak kortizol düzeyini ölçtüler.

  Araştırmacılar kortizol düzeylerinin iki erkek aynı odada kaldığında değişmediğini ama bir erkek çekici bulduğu bir kadınla aynı odada yanlız kaldığında anormal oranda yükseldiğini belirlediler.

  Çekici bir kadının varlığı erkeklerin çoğunda kur yapmak için bir fırsat doğduğu düşüncesine yol açıyor. Erkeklerin bazıları ‘aynı ligde olmadıkları’ düşüncesiyle çekici kadınlardan uzak dururken, çoğunluğu kaygılanıp aynı zamanda da hormonsal tepki veriyor.

  Kortizol düzeylerinde meydana gelen küçük artışlar ise enerji patlamasına yol açıyor ama bunun yüksek miktarlarda olması halinde strese yolaçıp kalp hastalıkları riskini arttırıyor” sonucuna vardı.

  Megan Fox’un erkek hayranlarının avuçlarının terlemesine yol açtığı belirlendi.

  Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra
   


Sayfayı Paylaş