Güzel Bir Hadis Kuran

Konusu 'Dini Sözler' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Güzel Bir Hadis-i Şerif Kuran

  Peygamber efendimiz (sav) demiştir ki, birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken, son derece güzel bir kişi gelir meftanın başının yanında durur. Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer.

  Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir, öleni kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere, göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır. Güzel kişi der ki. "O benim refakatim, O benim dostumdur, hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam. Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz, görevinizi yapınız. Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar terk edemem. Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, "Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur'anım. Endişe etme, Münker ve Nekir'in sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın."

  Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Melekul Aladan (semadaki meleklerden) misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.

  Allahın Resulu(sav) demiştir ki: Hesap gününde ne bir Peygamber, ne de bir melek, Allahın indirdiği Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır.

  Lütfen bu hadisi paylaşınız, çünkü Resullah(sav) demiştir ki: Bir beyit dahi olsa benden olan bir bilgiyi iletiniz.

  Allahın lütfu hepimizin üzerine olsun.
   


Sayfayı Paylaş