Güvenli Facebook İçin

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook Güvenliğiniz İçin Ölümcül Ayarlar

  HTTPS şifrelemesini etkin hale getirin
  Facebook artık tüm site üzerinde şifreli HTTPS bağlantısı kurmanıza izin veriyor. Bankaların kullandığı bu güvenlik sistemi,devreye girdiğinde adres çubuğunuzda bir kilit işareti veya yeşil renkle vurgulanıyor.

  Facebook için HTTPS'i etkinleştirmek için, sağ üst köşedeki oka tıklayarak Hesap ayarlarınızı açın.Sol sütundan Güvenlik bağlantısına tıklayın. Şimdi sağ taraftan Güvenli Gezinti'yi etkinleştirin.

  Şifreli sayfaların yüklenmesi biraz daha uzun sürebilir. Ancak özellikle herkese açık yerlerde bu işlevi kullanmalısınız.

  Paylaştığınız bilgilere dikkat edin
  Paylaştığınız bilgiler size zararsız gibi görünebilir, güvenli ancak hacker'lar bunları değerlendirebilir. Örneğin doğum gününüzü yazmak, bazı sitelerdeki güvenlik sorusunu delmekte kullanılabilir. Diğer bir sitedeki güvenlik sorusunun cevabı,profiliniz içerisinde herkese açık bir şekilde bekliyor olabilir.

  Uygulamaları ve oyunları temkinli kullanın
  Geçmişte ortaya çıkan sahte Facebook uygulamalarının kullanıcılara istenmeyen mesajlar gönderdiği ve hesapları ele geçirdiği biliniyor.

  Facebook'un bu konuya yönelik geliştirdiği sistemlerden bir tanesi de Uygulama Şifreleri adı verilen özellik. Bu sayede uygulamanıza oturum açmak için tek kullanımlık şifreler oluşturabilirsiniz.

  Bu durumda Facebook şifrenizi girmenize gerek kalmaz.Bir uygulama şifresi oluşturmak için Hesap ayarlarınıza,oradan Güvenlik sayfasına gidin.Uygulama Şifreleri'nin yanındaki Düzenle düğmesine basın ve ekrandaki talimatları izleyin. Uygulamaları yüklerken, sizden hangi izinleri istediklerini de gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

  İşiniz bittiğinde Facebook'tan çıkın
  Facebook'taki işiniz bittiğinde çıkış yapmanız, "beğen" saldırıları gibi saldırılardan sizi korur. Bu tür saldırılar, siz internette gezinirken farkında olmadan bazı içerikleri beğenmenize ve gezdiğiniz siteye dair durum güncellemeleri göndermenize neden olabilir.
   


Sayfayı Paylaş