Guti: Sorun Kaptanlıksa, Hemen Bırakırım

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve Balako tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  Ligin ilk maçı öncesi İstanbul'da bırakılmasına şaşıran İspanyol yıldız, "Bu karar benim için de sürpriz oldu. Herhangi bir sakatlığım yok. Formsuz da değilim. Eğer sorun kaptanlıksa, o bandı hemen bırakmaya hazırım" dedi. Sezona bugün Eskişehirspor ile deplasmanda oynayacağı maçla başlayacak Beşiktaş'ta, Guti kadroya alınmadı.

  Teknik direktör Carlos Carvalhal, sürpriz bir şekilde İspanyol yıldızı dün Eskişehir’e giden 18 kişilik kadroya dahil etmedi. Siyah beyazlılar'da Holosko, Hilbert ve Alves de bu maça götürülmezken, yeni transferlerden Edu ise kadroda yer buldu.

  Eskişehir maçı kadrosuna alınmadığını öğrendikten sonra şaşkınlığını gizleyemeyen Guti’nin, “Bu karar benim için de sürpriz oldu. Herhangi bir sakatlığım yok. Formsuz da değilim. Eğer sorun kaptanlıksa, o bandı hemen bırakmaya hazırım” dediği ifade edildi.

  Portekizliler Yüzünden mi Kızağa Alındı?
  İşin perde arkasına bakıldığında ise, iki önemli neden görünüyor. Transferin son günlerinde Amerika’ya gitti gidecek denilen ve son anda kadroda kalan yıldız futbolcunun kaptanlığı ve gece yaşantısı başına dert oldu.

  Özellikle geçen sezonun ikinci yarısından itibaren ciddi bir form düşüklüğü yaşayan ve özel hayatıyla da tepki çeken Guti’nin, yeni teknik direktör Carvalhal ile yıldızının barışmadığı belirtiliyor.

  Yine kaptanlığa Quaresma’nın getirilmesini isteyen ve yeni transferlerle birlikte sayıları 6’yı bulan Portekizli futbolcuların da Guti’nin gözden düşmesinde rol oynadığı konuşuluyor. Bu kararın ardından Beşiktaş ile İspanyol yıldızın yollarının ayrılacağı iddiaları da güçlenmeye başladı.

  Yöneticiler: Kadro Dışı Kalması Teknik Bir Karar
  Guti’nin kadro dışı kaldığı haberinin ardından yaptığımız araştırmada Siyah-beyazlı yöneticiler, kararın tamamen teknik sebeplere dayandığını söylediler. Bir başka rivayet de teknik direktör Carvalhal’ın, Guti’yi UEFA Avrupa Ligi için dinlendirdiği iddiasıydı.

  Dün Radyospor’a konuşan, Beşiktaş’ın yöneticilerinden Ahmer Akpınar ise, Guti ile bir sorun olmadığını söylerken, “Bu, tamamen teknik direktörümüzün kararıdır. Ve biz de bu kararın arkasındayız. Hocamız bu kararı alırken, hafta içi oynayacağımız maçı da düşünmüş olabilir veya Guti tam hazır olmamış olabilir. Teknik bir karardır ve saygı duyuyoruz” dedi.

  Basında çıkan Guti’nin mutsuz olduğu ve takımdan ayrılacağı haberlerine de değinen Akpınar; "Guti gidiyor' diye haberler var ama bunlar doğru değil. Bizim Guti ile bir sorunumuz yok. O üst düzey bir oyuncu ve Beşiktaş’tan ayrılacağı doğru değil" diyerek sözlerini tamamladı.
   


Sayfayı Paylaş