Greyfurt Neye İyi Gelir

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Greyfurt Neye Faydalı

  Turunçgiller familyasından; bahçelerde yetiştirilen bir ağaç ve meyvesidir. Meyvesi, portakaldan daha iri, kanarya sarısı renginde, tadı hafif acımsı ve ekşidir. Bol miktarda C vitamini barındırmasının yanında, A ve B gurubu vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, sodyum ve fosfor mineralleri açısından da zengin bir meyvedir.

  Greyfurt iştah açar. Karaciğerin normal çalışmasını sağlar. Safra ifrazatını arttırır. Hazmı kolaylaştırır. İdrar tutukluğunu giderir, bol miktarda idrar söktürür. Vücutta biriken suyu ve zehirli atıkları atar. Kanı temizler. Bağırsakların düzenli çalışmasına faydalıdır. Mikrop öldürücü ve kabızlık gidericidir. Kolesterol oranını düşüren pektin maddesi bulunur. Uyarıcı bir meyve olan greyfurt bedensel ve zihinsel yorgunluğu gidermeye faydalıdır. Felç ve kanamaları önler. Akciğer ve göğüs hastalıklarında faydalıdır. Stresi azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Damar sertliği ve varislere karşı faydalıdır. Dişetlerini korur ve dişeti kanamalarını durdurmaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızladırıcı etkisiyle zayıflamada yardımcıdır. Greyfurt suyuna batırılmış bir pamuk ile sarkık cilt silinirse cildi gerginleştirmeye yardımcı olur.

  Uyarı: Greyfurt suyu bazı ilaçların etkisini, ölümle sonuçlanabilecek seviyede arttırabildiği için, ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.
   


Sayfayı Paylaş