GRE Writing Assessment'a Hazırlık

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 27 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  GRE Writing Assessment sınavına hazırlanmanın en iyi yolu, çıkması muhtemel kompozisyon konuları hakkında fikir edinmek ve örnek komposizyonlar yazmaktır.

  Bu sınav 2 analitik komposizyondan oluşur.

  • "Present Your Perspective on an Issue" : 45 dakika süren bu bölümde, verilecek olan genel bir konu hakkında görüşünüzü belirtmeniz istenecek ve bu görüşü tutarlı bir şekilde savunmanız ve örneklerle açıklamanız gerekecektir. Görüşünüzün doğruluğu değil, fikrinizi nasıl savunduğunuz önemlidir.
  • "Analyze an Argument" : 30 dakika süren bu bölümde verilen bir argümanı analiz etmeniz ve mantıksal yapılandırılması konusunda eleştirilerinizi sistematik olarak yazmanız istenecektir. Burada önemli olan fikre katılıp katılmadığınız değil, argümanın geçerliliğini ve mantıksal yapısını inceleme tarzınızdır.
  Bu iki analitik komposizyonu bir bütün olarak düşünürseniz, ilk bölümde genel bir konu hakkında kendi görüşünüzü belirterek bu görüşü örnekler vererek ve mantık çerçevesine oturtarak bir argüman oluşturma yeteneğiniz ölçülmektedir. İkinci bölümde ise başka bir kişinin argümanını eleştirmeniz sağlanarak, hem okuduğunuzu anlayıp analiz edebilme yeteneğiniz, hem de katılsanız da katılmasanız da bir argümanı sistemaktik olarak eleştirebilme yeteneğiniz tartılmaktadır. Bir başka deyişle bu sınavın amacı, master seviyesinde eğitime hazır olup olmadığınızı ölçmektir.
  Sınav sırasında "Present Your Perspective on an Issue" bölümünde;

  Ekranda Göreceğiniz Talimatlar,
  Çıkabilecek Konular (Issues),
  Değerlendirilmiş Örnek Komposizyonlar

  ve

  Değerlendirme Kriterleri için tıklayın.

  Sınav sırasında "Analyze an Argument" bölümünde;


  Ekranda Göreceğiniz Talimatlar,

  Çıkabilecek Konular (Arguments),
  Değerlendirilmiş Örnek Komposizyonlar

  ve

  Değerlendirme Kriterleri için tıklayın.

  Ayrıca aşağıdaki resimleri tıklayarak fiyatları 10$ ile 25$ arasında değişen GRE çalışma kitaplarını Amazon.com sitesindeki ilgili sayfadan satın alabilirsiniz.

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   


Sayfayı Paylaş