GRE Subject Testleri'ne Başvuru

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 27 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  GRE Subject Test'leri bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır. Bu sınav merkezlerinin listesi için GRE Bilgi Kitapçığı'nı (GRE Information Bulletin) online olarak siparis verebilir veya web sayfasından download edebilirsiniz.
  Türkiye' de GRE Subject Test'lerine İstanbul'da Robert Koleji ve Ankara'da Türk-Amerikan Derneği'nde girilmektedir.
  Başvurularınız için GRE Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurup aşağıdaki adrese postalamanız gerekir:

  Graduate Record Examinations
  Educational Testing Service
  PO Box 6004
  Princeton, NJ 08541-6004 USA ​

  Adobe Acrobat Okuyucunuz varsa bu formu PDF dosyası olarak görüntüleyebilir, yoksa Internet'ten download edebilirsiniz. Ödemeyi kredi kartı yerine uluslararası çek (money order) ile yapmanız halinde çeki "ETS-GRE Subject Tests" adına düzenlemeniz gerekir. Başvurunuzun yukarıdaki adrese sınava girmek istediğiniz tarihten en geç 3 hafta önce ulaşması gerekmektedir. Sınav tarihinize iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise ETS'le bağlantıya geçmeniz gerekir.
  GRE Subject Test'lerine Amerika'da girmek istiyorsanız 1-800-GRE-CALL (1-800-473-2255)'i arayabilir ya da GRE Subject Tests web sitesi'ni ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

  Tavsiye ettiklerimiz!
  [​IMG]  [​IMG][​IMG]
   


Sayfayı Paylaş