GRE General Test'e Hazırlık

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 27 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  GRE General Test'e hazırlanmaya başlamadan önce GRE Seviye Tespit (GRE Diagnostic Services) sayfasını ziyaret ederek bilgi seviyenizi belirleyebilir ve hangi konularda eksik olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sınava hazırlanmanın en iyi yolu deneme sınavları ve örnek GRE soruları çözmektir. Bu tür çalışmalar sınavda karşılaşacağınız soru tiplerini tanımanız konusunda size yardımcı olacaktır. Örnek GRE sorularını GRE web sitesinde bulabilir, aynı zamanda GRE çalışma kitaplarından da yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki resimleri tıklayarak fiyatları 10$ ile 25$ arasında değişen bu kitapları Amazon.com sitesindeki ilgili sayfadan satın alabilir, ayrıca GRE web sitesinden
  GRE POWERPREP
  hazırlanma Software'ini de edinebilirsiniz.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  GRE General Test sözel, sayısal ve analitik olmak üzere üç ana bölümden oluşur.

  Sözel (verbal) bölümde 30 dakikada 30 soru, sayısal (quantitative) bölümde 45 dakikada 28 soru, analitik (Analytical) bölümde ise 60 dakikada 35 soru cevaplamanız gerecektir. Sınav boyunca sürekli zamanı, hangi bölümde olduğunuzu ve kaç soru cevapladığınızı kontrol etmeniz yararınıza olur.

  Sözel bölüm; yazılı metni anlama ve anladığınızı kullanabilme yeteneğinizi ve cümle öğeleriyle, kelime ve kavramlar arasındaki ilişkileri analiz edebilme yeteneğinizi ölçer. Bu bölümde çıkan sorular günlük hayattan olabileceği gibi, fen bilimleri, sosyal bilimler ve akademik ilgi alanlarından da olabilir.

  Sayısal bölüm, temel matematik bilgilerinizi, matematiksel düşünme seviyenizi, aritmetik, cebir, geometri ve veri analizi yeteneklerinizi ölçer.
  Analitik bölüm ise yapılandırılmış ilişkileri anlama, bu ilişkilerden yeni bilgiler üretme ve tutarlı sonuçlar çıkarma, ve argümanları analiz etme yeteğinizi ölçer. Bu bölüm aslında her türlü konuda mantığınızı kullanarak sonuca ulaşabilme kabiliyetinizi test eder ve bu bölümde başarılı olabilmeniz için herhangi özel bir eğitim almanıza gerek yoktur.

  Sınavda karşınıza çıkacak sorular daha önce deneme sınavlarında çözdüğünüz soruların değiştirilmiş versiyonları olabilir. Bu sorular tuzaklar içerebilir; örneğin bazı değişiklikler açık bir şekilde farkedilebilir, fakat bazı sorularda neyin değiştiği ilk bakışta anlaşıalmayabilir. Dolayısıyla soruların hepsini okumanız, daha önce çözdüğünüz bir soru sanarak okumadan cevaplama yoluna gitmemeniz gerekir.

  Tavsiye ettiklerimiz!
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   


Sayfayı Paylaş