GRE-General Test'e Başvuru

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 27 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  General Test bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır. Bu sınav merkezlerinin listesi için General Test Bilgi Kitapçığı'nı (General Test Information Bulletin) online olarak sipariş edebilir ya da web sayfasından download edebilirsiniz.

  Türkiye'de GRE General Test'e İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç şehirde girilmektedir. Türkiye, bölge kodu 12 olan Arnhem, Hollanda'daki Bölgesel Kayıt Merkezi'ne (Regional Registration Center, RRC) bağlıdır.

  TELEFON: 00-31-26-352-1577
  FAX: 00-31-26-352-1278

  GRE General Test'e Amerika'da girmek için 1-800-GRE-CALL (1-800-473-2255) 'i arayabilir ya da General Test web sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.
  Başvurularınızı telefon, faks ya da posta yolu ile yapmanız mümkündür. Ödeme şekli olarak ise kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın reddedilmesi durumunda başvurunuz iptal edilecektir.

  Telefon ile başvurmak için 00-31-26-352-1577 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Görüşme sırasında kredi kartınızı hazırda tutmanız gerekir. Faks ile başvurmak için General Test Bilgi Kitapçığı'nda bulunan International Test Scheduling Form'unu doldurarak 00-31-26-352-1278 numaraya fakslamanız gerekmektedir. Sınava girmek istediğiniz tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur. Adobe Acrobat Okuyucunuz yoksa International Test Scheduling Form'unu PDF dosyası olarak görüntüleyebilmek için önce Internet'ten download etmeniz gerekir.

  Posta ile başvurmak için General Test Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurarak

  Sylvan Learning Systems B.V.
  CITO
  P.O. Box 1109
  6801 BC Arnhem
  Netherlands ​

  adresine postalamanız gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı yerine uluslarararı çek (money order) ile yapmanız halinde çeki "ETS-GRE General Test" adına düzenlemeniz gerekir. Başvurunuz Arnhem kayıt merkezine en geç sınava girmek istediğiniz tarihten 3 hafta önce ulaşmalıdır. Bu tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur.


  Tavsiye ettiklerimiz!


  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   


Sayfayı Paylaş