Grande Punto yenilendi

Konusu 'Fiat' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Fiat, Türkiye'de büyük ilgi gören Grande Punto'yu yeniledi. Yeni Grande Punto’nun fiyatı 24 bin 750 YTL’den başlıyor.


  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Fiat, Türkiye'de büyük ilgi gören Grande Punto'yu yeniledi. Yeni Grande Punto’nun fiyatı 24 bin 750 YTL’den başlıyor.

  Grande Punto, 2009 model yılı için yeni özelliklerle donatıldı. Araç, iç ve dış tasarımındaki yenilikler, yeni Fun versiyonu, yeni opsiyon paketleri, güncellenen mevcut opsiyon paketleri ve yeni kişiselleştirme olanaklarıyla dikkat çekiyor.

  Yeni sınıflandırma
  Grande Punto’nun yenilenmesiyle birlikte Active, Dynamic, Emotion ve Sport’tan oluşan mevcut donanım versiyonları yeniden sınıflandırılırken, bunlara bir de Fun adında yeni bir versiyon eklendi. 2009 model yılıyla birlikte Grande Punto, Active, Dynamic, Emotion donanım seviyelerini Comfortlife Serisi, Fun ve Sport donanım seviyelerini de Sportlife Serisi altında buluşturuyor. Orta yaş ve üzeri müşteri kitlesine hitap edecek olan konfor ve fonksiyonellik odaklı Comfortlife Serisi’nin yanı sıra Sportlife Serisi de önceliği estetik ve görsellik olan genç müşteri kitlesine ulaşacak.

  Tasarımda değişiklik rüzgarı
  2009 model yılına ait Grande Punto versiyonlarında üç yeni gövde rengi sunuluyor. Ayrıca Active, Dynamic ve Emotion versiyonlarında ön ızgaranın alt bölümü de üst bölümü gibi krom görünüme sahip. Fun ve Sport versiyonlarındaysa sportif ve agresif tasarımın daha da ön plana çıkması için ön ızgaranın sadece üst bölümü krom görünüme sahip. Fun ve Sport versiyonlarında bulunan koyu zeminli farlar ve karartılmış arka camlar otomobilin sportif karakterini güçlendiriyor.

  2009 model Grande Punto’nun en önemli değişikliği sticker takımları. Her biri üç farklı renk seçeneğine sahip 4 ayrı sticker takımının yanı sıra isteyen müşterilere İtalyan bayraklı sticker takımı da sunuluyor. Bunlara ilave olarak sticker takımları ile uyumlu özel anahtar kapları, üç ayrı renkte sunulan yan aynalar ve özel parfüm püskürtücü de bulunuyor.

  2009 model yılı ile birlikte tamamen yenilenen krom çerçeveli yeni göstergeler içerideki atmosferi oldukça değiştiriyor. Tüm bunların yanı sıra karbon görünümlü ön panel, bundan böyle Dynamic, Fun ve Sport versiyonlarında standart olarak yer alıyor. Ayrıca Grande Punto’nun Dynamic versiyonunda 2009 model yılı ile birlikte elektrikli arka camlar ve eşya gözlü ön kolçak standart olarak sunuluyor.

  Zengin motor gamı
  Grande Punto, 2009 model yılında da 3 benzinli ve 2 Multijet dizel motor seçeneğiyle zengin bir motor gamına sahip olmaya devam edecek. 1.4 Fire 77 HP, 1.4 Starjet 16V 95 HP ve 1.4 Turbo T-Jet 120 HP benzinli motorların yanı sıra 1.3 Multijet 16V 75 HP ve 1.3 Multijet 16V 90 HP motor seçenekleri ile kullanıcıların performans ve düşük yakıt tüketimi taleplerine farklı alternatifler sunuyor..


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  29.08.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş