Göz zinasına ''dikkat''....!!!

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Dinimizde yasak edilen kötü huylardan birisi de müstehcenlik ve fuhuş söylemektir, insan vücudunda bakılması yasak olan yerler vardır ki, buraları açmak, başkalarına göstermek haramdır.

  Erkeklerin, göbek ile dizlerinin arasını örtmesi lâzımdır.

  Kadınların da, eli ve yüzü hariç her tarafını örtmeleri şarttır.

  Hayası (utanması) olan Allahü teâlâdan korkar. Onun, razı olmadığı işlerden ve sözlerden kaçınır. çirkin, ayıp ve günah olan sözleri söylemek fuhuştur.

  Sevgili Peygamberimiz buyurdu ki: (Haya, imandandır. Fuhuş söylemek, cefâdandır, iman Cennete, cefâ Cehenneme götürür). Haya ve iman birlikte bulunur. Biri yok olursa, diğeri de yok olur. Kadın hayası, erkek hayasından dokuz kat fazladır.

  Bir hadîs-i şerifte, (Fuhuş; insanın lekesi, haya, zinetidir.) buyuruldu. Hayanın en kıymetlisi, Allahü teâlâdan utanmaktır. Ondan sonra, Resûlullah Efendimizden hayadır. Daha sonra, insanlardan haya etmektir.

  Müslümanların imânlarını yok etmek isteyenler, hayalarını yok etmeye çalışıyorlar. Bunun için de pilajlarda, futbol oyunlarında, sporlarda, filimlerde, gazete, mecmua, roman, video-teyp gibi yayın organlarında avret yerlerinin, edep yerlerinin açılmasına önderlik yapıyorlar. Fuhuş sözlere, seks bilgisi diyorlar. Bu açıklıklara ve seks bilgilerine ilericilik ve lüzumlu, faydalı diyerek gençleri hayasız yapmak istiyorlar. Gençleri aldatmak için, medenî milletlerin yaptıklarını biz de yapacağız. çağımıza ayak uyduracağız. Gericilikten kurtulacağız diyorlar.

  Müslümanlar, dinlerini, hayalarını bozmak istiyenlerin yalanlarına aldanmamak, onların çıplak gezmelerini, seks bilgisi adı altında fuhuş söylemelerini faydalı zan etmemelidir. Bunları övmenin, müslümanların hayalarını, imânlarını çalmak için bir tuzak olduğunu bilmelidir.

  Müslüman, iffetli olmalı, gözünü haramlardan korumalıdır. şeytan, insana vesvese verir. Yolda giden bir kadına bakmamızı isterse, (Niye bakacakmışım? çirkin de olsa, güzel de olsa, günaha girerim. O gider, günah bende kalır. Arkasından gidersem dinimi peşinde harcarım. Bunun da cezası ahirette büyüktür) diyerek şeytanla ve nefisle mücadele etmelidir.

  Allahü teâlâ, Nur sûresi 30. âyetinde:

  (Ey Resulüm "sallallahü aleyhi ve sellem", mü'minlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! imânı olan kadınlara da söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haram işlemekten korusunlar!) buyurdu. (üç şey, göze cila verir: Yeşilliğe, akarsuya ve güzel yüze bakmak) hadîs-i şerifi bakması helal olan kimselere bakmanın faydasını bildirmektedir. Yoksa, yabancı kadınlara, kızlara bakmak, gözü zayıflatır ve kalbi karartır.

  Sevgili Peygamberimiz buyurdular ki:  • (Yabancı kadınların, yüzlerine şehvetle bakanların gözlerine, kıyamet günü ergimiş kızgın kurşun dökülecektir.)
  • (Yabancı bir kızı görüp de, Allahü teâlânın azabından korkarak, başını ondan çeviren kimseye Allahü teâlâ ibadetlerin tadını duyurur). ilk görmesi af olur.
  • (Allah için yapılan cihatta düşmanı gözliyen veya Allah korkusundan ağlayan veya haramlara bakmayan gözler, kıyamette Cehennem ateşini görmeyeceklerdir.)
  • (Yabancı kadına şehvetle bakan bir kimsenin gözleri ateşle doldurulup, sonra Cehenneme atılacaktır. Yabancı kadın ile toka edenin kolları ensesinden bağlanıp, Cehenneme sokulacaktır. Yabancı kadın ile, lüzumsuz yere şehvetle konuşanlar, her "kelimesi için, bin sene Cehennemde kalacaktır.)
  • (Komşu kadına ve arkadaşların kadınlarına şehvetle bakmak, yabancı kadınlara bakmaktan on kat daha günahtır. Evli kadınlara bakmak, kızlara bakmaktan bin kat daha çok günahtır. Zina günahları da böyledir.)
  Ey kardeş; yolcuyuz hazırlansana,

  Bu fâni dünyadan göçeriz bir gün,

  ölümden kurtuluş yoktur insana,

  Omuzlar üstünde geçeriz birgün...  Duydun mu ecele çare bulanı,

  Bu dünya üstünde bakî kalanı,

  Hazırla kendine lâzım olanı,

  Elveda bayrağı açarız birgün...  Azrail, va'desi dolanı bilir,

  Davetsiz konuktur, her eve gelir,

  Dostun ağlar, fakat düşman sevinir,

  iyiyi, kötüyü seçeriz birgün...  Teneşir tahtası haberci olur,

  ölümün etrafta çabuk duyulur,

  üstünde ne varsa hepsi soyulur,

  Beş arşın kefeni biçeriz birgün
   


Sayfayı Paylaş