Göz Rengi Değiştirme Programı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 10 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Göz Rengi Değiştirme Programı anlatımı
  programla göz rengi değiştirme, göz rengi değiştirme nasıl yapılır, Photoshop'ta göz rengi değiştirmek, Photoshop ile göz rengi değiştirme

  Bu teknik ile aynı zamanda kırmızı göz giderme gibi işlemler de yapılabilir ve hatta iki rengin birbirine karışmasını istediğiniz her alanda bu tekniği kullanabilirsiniz. Yani isterseniz göz renginizi değiştirebilirsiniz; mesela renkli lens takmadan önce size yakışan rengi bulabilirsiniz, isterseniz de bir duvara sanki gerçekten yazılmış gibi yazı yazmaktan tutun da iki rengi üst üste bindirip yapabileceğiniz işinize yarayan tüm işlemleri yapabilirsiniz.

  İşlemi özetleyecek olursak:

  1. İlk önce kullanacağımız resmi açıp, tek tek her iki gözü de seçip yeni bir katman yani layer yarat diyoruz.
  2. Bu yarattığımız katmanları birleştiriyoruz ki değişiklikleri her iki gözde de çok rahat yapabilelim.
  3. Katmanları tekrar seçiyoruz ve içlerini istediğimiz renkle boyuyoruz. Burada nasıl boyadığınızın bir önemi yok.Ben kalem kullandım, kolay olması açısından.
  4. Katmanların bulunduğu pencerenin üstünde 'normal' olarak ayarlanmış blending mode ayarını, isterseniz 'multiply' isterseniz de 'hue' yapabilirsiniz. Multiply yaparsanız renkleri üst üste bindirerek bir karışım elde ediyor fakat diğerinden biraz daha sahte duruyor. Hue'nun türkçesi 'ton' olarak geçiyor. Biz bunu seçiyoruz çünkü çok daha gerçekçi bulduk denemelerimizde.
  5. Bir önceki işlemi yaptıktan sonra rengimiz biraz fazla üste çıkmış olabilir. Bunun için de şeffaflık ayarından biraz azaltmamız gerekiyor. Bizce en iyi değer %60 ile %70 arasında çıktı. Fakat o anda fotoğrafa gelen ışık ile alakalı bir durum olduğundan sizce hangisi daha gerçekçi duruyorsa onu seçin.

  Göz Rengi Değiştirme Programı anlatımı
   


Sayfayı Paylaş