Göz Batması Nedenleri, Göz Batması Neden Olur

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Göz Batması Nedenleri, Göz Batması Neden Olur
  Gözde batma, göz kuruluğunun en erken belirtisidir. Özellikle öğleden sonra başlayan batmalarda bilgisayar kullananlarda, sürekli okuyanlarda özellikle bayanlarda öğleden sonraları aşlayan batma olayı gözdeki kurumanın en erken belirtisidir.

  Batma beraberinde sık göz kırpmayı da getiriyorsa, eğer gözün içinde bir yabancı cisim hissi varsa bu göz kuruluğunun ilk belirtisidir. Göz kuruluğunun çeşitli aşamaları ve seviyeleri var. Bunlar erken belirtiler, ilerlemiş ve çok ilerlemiş göz kuruluğu. Erken safhada olan göz kuruluğunda olan en önemli şey hastanın bu durumun farkında olması ve buna karşı önlemler almadır.

  Birincisi; özellikle yattığımız odanın nemli olması, eğer çalıştığımız ortamda havalandırma varsa bunların direk göze gelmesinin engellenmesi ve bununla beraber basit, tek kullanımlık göz yaşı damlalarının damlatılması bu kuruma ve batma hikayesini önlemede yeterlidir.

  Ancak başka nedenlerle ilerlemekte olan göz kuruluğu varsa o zaman daha ek tedavilere, daha yoğun göz yaşı damlalarına, gece kullanılacak ayrı bir göz yaşı damlasına veya göz yaşının yapımını arttırmakta kullanılan özel ilaçlarla uzman bir göz hekiminin denetiminde mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.
   


Sayfayı Paylaş