Göz Altı Torbaları

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Göz Altı Torbaları
  Göz altı torbaları genel olarak ağır makyajlar, çok yağlı kremler ve yaş ile birlikte çeşitli kozmetik ürünlerinin abartıya kaçarak sürülmesi sonucu ortaya çıkabilmektedir. Buna ek olarak, uykusuzluk, gözlerle fazla oynamak, stres, sıkıntı gibi bir çok dış etkenlerde sebep olabilmektedir. Gözlerinizdeki torbaları ve sarkmaları önlemek için, bitkisel doğal yollardan göz çevrenizi koruyabilir, bakım yapabilirsiniz.

  Yağ dokularının tabakasının fıtıklaşması olarak da örneklendirebilmektedir. Yağ dokularını gözeneklerini çeşitli makyaj ürünleri ile kapatarak, cildin nefes almasını engellersiniz. Cilt uzmanlarından daha sağlıklı ve yararlı bilgiler edinebilirsiniz. Göz altı torbaları için uygulayabileceğiniz bitkisel formüller aşağıdaki gibidir.

  Göz altı torbalarına iyi gelen bitkiler; Papatya, gül suyu, rezene, Mürvet çiçeği bu bitkilerden yapacağınız, bitkisel çözümler sayesinde göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz. Yaklaşık olarak 250 ml klorsuz suyun içerisine papatyalarımızı koyalım. Suyun kapağını kapatıp, 15 dakika kaynatalım ve demlenmesi için 10 dakika dinlendirelim. Daha sonra oluşturulan bu bitkisel formülü buzdolabına koyarak, saklayınız. Temiz pamuklar ile soğuk bitkisel göz altı torbası kürünün içerisine batırın, göz kapaklarınızın altına ve üstüne yerleştirip 15 dakika bekletin. Bu bitkisel formülü her gün akşam günün yorgunluğundan sonra yaparak, hem göz altı torbalarınızın oluşumunu engellersiniz, hem de gözlerinizi dinlendirir, beslersiniz.

  Papatya harici gül ile gözlerinize canlılık verebilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 çorba kaşığı gül suyunun içerisine 2 çorba kaşığı klorsuz soğuk su koyun ve karıştırın, bu bitkisel karışımı daha sonra pamuk ile göz kapaklarının üstüne ve göz altı torbalarınızın üstüne koyarak, tedavi edebilirsiniz.

  Göz canlandırıcı bitkisel formül ise; Papatya, Mürver çiçeği, rezene’den oluşmaktadır. 500 ml klorsuz kayanyan suyun içerisine bir çay kaşığı papatya koyun, bir çorba kaşığı rezene tohumu ilave edin, bir çorba kaşığı Mürver çiçeği ilave edin. Bitkilerin hepsini aynı kapta kaynatıp, demleyin. Bu işlemin ardından temiz bir tülbent ile iyice sıkın, tülbenti gözlerinize yerleştirip, 10 dakika dinlendirin. Bu formül ile hem göz şişlikleriniz, hem göz altı torbalarınızı yok edebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş