Göz Altı Morlukları

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Göz Altı Morlukları
  Öncelikle gözlerinizle fazla oynamamaya özen göstermelisiniz. Göz kızarmalarının ve göz morluklarının bir çok nedeni bundan kaynaklanmaktadır. Gözlerinizi ovuşturmayın, bu alışkanlığınızı kendinize kazandırın. Beyaz tenli kişilerde daha belirgin olmaktadır, göz altında ki morluklar bunlara bitkisel çözümler üretebilirsiniz. Ancak, göz altı morluklarının oluşum sebepleri arasında, gözlerle fazla oynamak, ovuşturmak, kansızlık, demir eksiklikleri, gibi sorunlardan kaynaklanmaktadır. Göz altı morluklarında beslenmede çok önemlidir. Örneğin bol, bol c vitamini, demir içeren besinler, deniz ürünleri üzüm gibi maddeler kullanmalısınız.

  Avakado yağı; Avokado yağını gözlerinizin etrafına nazik bir şekilde, göz çevresine sürerek morluklarınızı tedavi edebilirsiniz.

  Rezene ile göz altı moruklarınızı önleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir bardak kaynatılmış klorsuz suyun içerisine rezene koyun ve soğutun. Pamukla daha sonra bu karışıma batırarak göz kapaklarınıza yerleştirin ve 20 dakika bekletin, daha sonra ılık su ile yıkayınız.

  Elma terapisi yaparak göz altı morluklarınıza son verin; Elmaları rendeledikten sonra suyunu sıkarak, içerisine bir tatlı kaşığı türk havesi koyun ve gazlı bez ile arasını sararak sorunlu olan göz altı morlu bölgelerimize uygulayın. Bu uygulamanın haftalık olarak 3 gün yapılması tavsiye edilmektedir.

  Ebe gümeci ile göz altı morluklarınızı engelleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak bir tutam taze olması önemlidir. Taze ebegümeciyi ezdikten sonra içine biraz elma suyu ekleyerek gazlı bezin arasına koyun. Daha sonra göz çevrelerimizde 15 dakika bekleterek, ılık su ile yıkayabilirsiniz.

  Göz altı morluklarının tedavisinde kullanılan bitkisel formüller ve çözümler yukarıdaki gibidir. Bitkisel yöntemlerle bir çok hastalığını tedavi edebilirsiniz. Yalnız, doktorlara tanışarak bu tedavi yöntemlerini uygularsanız, onların vereceği tavsiyeler ile bu yöntemleri birleştirerek, daha faydalı ve sağlıklı bilgiler alacağınızın bilincinde olunuz.
   


Sayfayı Paylaş