Göz Alerjisi Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Göz Alerjisi Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi
  Göz alerjileri gözümüz alerjik maddelere maruz kaldığında ortaya çıkar. Evcil hayvanlar veya polenler bunlara örnek olarak verilebilir. Gözlerde bulunan hücrelerin salgıladığı kimyasallar inflamasyona neden olur. Sonuç kaşınan, kırmızı ve sulanmış gözlerdir.

  Göz Alerjisi Belirtileri
  Göz alerjisi gözün beyaz kısmı ve göz kapağının içinde kırmızılık olarak baş gösterir. Diğer belirtiler ise kaşınan gözler, gözlerin sulanması, bulanık görüş, yanma hissi, göz kapağının şişmesi ve ışığa duyarlılık olarak sıralanabilir. Göz alerjileri tek başına ya da burunda oluşan alerjilerle birlikte ortaya çıkabilir.

  Göz Alerjisi Tedavisi
  Alerjiye sebep olan nedenin ortadan kaldırılması tedavinin ilk aşamasıdır. Anlaşılması zor olsa da, gözünüz nasıl bir alerjiye karşı tepki veriyor bunu bilmek lazım. İyi bir doktor kontrolü bu aşamada çok gerekli. Sorununuzu doktorunuza doğru bir şekilde anlatmanız alerjinin sebebinin doğru teşhis edilmesinde çok önemlidir. Alerjik reaksiyonlar ne zaman, nerede veya hangi ortamda kendini gösterdi ise bunu doktorunuza mutlaka söylemelisiniz. Hastalığın nedenine göre tedaviyi doktorunuz uygulayacaktır. Göz damlaları, suni gözyaşı ilaçları, antihistaminik ilaçlar, iltihap giderici ilaçlar, hücreleri dengeleyici gibi ilaçlar göz alerjisinin tedavisinde kullanılmaktadır.
   


Sayfayı Paylaş