Göz Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Göz Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir
  Göz ağrısıiçin önce ağrının nedenini tespit etmek gerekir. Gözü dinlendirmek ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir, fakat ağrının nedeni araştırılmalı ve olası bir hastalık ilerlemeden doktora danışılmalıdır. Ağrıya neden olan durum ortadan kalktığında Göz Ağrısı kendiliğinden geçecektir.

  Özellikle yorgunluk ve gözün zorlanması sonucu oluşan ağrılara karşı Bitkisel Tedavi için bir tutam papatya süt ile kaynatılıp soğuduktan sonra göz kapaklarına konursa gözü rahatlatır ve gözdeki ağrıları hafifletir.

  Göz ağrısı şikayeti ile gelen bir hastaya doktor, ilk olarak gözün çevresini sonrasında göz kapaklarını daha sonra gözün iç kısmını ve en son olarak da retinasını detaylı şekilde inceler. Bu şekilde göz ağrısına neden olan etkeni tespit eder ve buna göre tedaviye başlar.

  Eğer göz ağrısına sebep olan sinüzit ise, bir kbb uzmanının görüşüne danışılır. Kirpik dibindeki iltihaplanmanın neden olduğu bir göz ağrısı ise uzun bir tedavi süreci olabilir. Öncelikle kirpik dibinde gerekli hijyenik ortam sağlanır daha sonra ise tedaviye geçilir.

  Enfeksiyon kaynaklı bir göz ağrısı ise antibiyotik özellikli göz damlaları ile enfeksiyon tedavi edilir. Eğer üveyit adı verilen gözün iç kısmındaki bir iltihap veya reaksiyona bağlı ağrılar varsa bu oldukça önemlidir. Bu tür durumlarda mutlak suretli bu durumların vücuttaki sebebini de arayıp sistemik olarak da hasta değerlendirilmelidir.
   


Sayfayı Paylaş