Google Plus Özellikleri

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve oguzturk tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni Google Plus Güncellemsi ile Gerçekleşen Başlıca değişiklikler

  1- Kapak fotoğrafları büyüdü. Kapak fotoğrafları 2120px 1192px çözünürlüğüne görüntülenebiliyor. Profil sayfalarındaki kapak resmi 948x537 px genişliğinde yer kaplıyor. Profil sayfasına ilk girildiğinde ise fotoğrafın alt kısmı 350 px yüksekliğine kadar kadar karşımz çıkıyor. Sayfayı yukarı kaydırdığımızda tamamı görüntüleniyor.

  2- Youtube ve Picasa Google Plus profilinin bir parçası halinde görüntüleniyor. Kullanıcılar kendi profiline girdiklerinde Hakkında, Yayınlar Fotoğraflar, Youtube ve +1 ler sayfalarını görüyor. Fotoğraflar bölümünde şimdiye kadar Picasa'ya eklediğiniz, profili fotoğraflarınız, etiketlendiğiniz ve Google Maps için eklediğiniz fotoğraflar yer alıyor. Fakat şu anda Youtube, Fotoğraflar ve +1ler sekmeleri varsayılan olarak size özel görünüyor. Siz izin vermedikçe de bunlar Google Plus profilinizde görüntülenmeyecek. Bu gizliliğine önem veren kullanıcılar için iyi haber.

  3- Artık kişisel bilgiler ve paylaşımlar alt alta değil Facebook'ta olduğu gibi kutulara bölünerek sağlı sollu yerleşik bir biçimde yer alıyor. Bu daha düzenli görünüyor. Bu da aynı Facebook profil sayfasındaki sistemi andırıyor.

  4- Profiller kartvizit görünümlü. Artık bir sayfada yer alan kullanıcılardan birinin üzerine mause imlecini getirdiğinizde aynı Facebook ta olduğu gibi minik bir profil kartı çıkıyor.
   


Sayfayı Paylaş