Google Plus Nedir

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve oguzturk tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Google+ aslında Google ve artılarıdır. Buradaki "+" Gmail, YouTube ve Blogger gibi diğer Google hizmetlerine eklenen sosyal ağ özelliğidir. Google+ yorumlar, fotoğraflar, müzik paylaşımı, görüntülü sohbet gibi sevilen sosyal medya özelliklerini sosyal çevrenizle kullanmanızı sağlar. Google+ aslında kullanıcı ne olmasını isterse odur. Sunduğu bireysel veya toplu kullanım araçlarıyla sürekli iletişimde kalma ortamı da olabilir kendini ifade etme ortamı da. Peki bu Google+'ya nasıl giriş yapacağız ondan bahsedelim Google hesabı olan herkes bilir ama bilmeyenler için aşağıdaki linke tıklayarak direk Google+ sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Sosyal ağların yükselişi devam ediyor ve bu birliğe katılan son üye ise Google Plus. Facebook’a rakip olarak piyasaya çıkan ve mevcut özellikleri ile en başta rakip olamayacağı hissiyatını uyandırsa da, yapılan son güncellemeler sayesinde artık hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

  +1 olayının da internet ortamında tutması ile, her web sayfasının köşesinde bu buton vasıtasıyla Google aramalarına kolayca etki edebiliyoruz. Verdiğimiz +1′ler ile bir sitenin popüler hale gelmesini sağlayabiliyoruz.

  Profilimiz de en sevdiğimiz resimleri, en popüler videoları veya ilginç haberleri paylaşabiliyoruz ve arkadaşlarımızın da bunları beğenmesini sağlayabiliyoruz. Anlık durumlarımızı paylaşabilir, ruh halimiz ile ilgili bir takım düşüncelerimizi paylaşabiliriz.

  Arkadaşlarınız ile anlık mesajlaşma da sağlayan Google Plus, toplu görüşmeler için Hangout seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor.

  Sağ bildirim alanında arkadaşlarınız vasıtasıyla tanıyor olabileceğiniz kişiler sürekli olarak tavsiye anlamında gösterilmektedir.

  Kapak Fotoğrafı özelliği sayesinde, profilimize ilk girenlerde net bir izlenim oluşturabiliriz. Yapacağımız ayarlar sayesinde görünebilirlik ayarlarımızı değiştirebilir, paylaşımlarımızdan kimlerin haberdar olması gerektiğini belirleyebiliriz.
   


Sayfayı Paylaş